آخرین اخبار

5. اسفند 1396 - 0:08   |   کد مطلب: 26336
آشوبگران و اخلالگران نظم و امنیت عمومی با هدایت فکری استکبار در حوادث خیابان پاسداران تهران دنبال کشته سازی بودند |ناآرامی های تهران تحت تاثیر تبلیغات سوء فضای مجازی بود | اولویت در پرداخت یارانه ها و سایر موارد باید اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه باشد | در زمینه اجرای عدالت مسئولان باید گام های خوبی بردارند و کوتاهی های گذشته را جبران کنند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: آشوبگران و اخلالگران نظم و امنیت عمومی با هدایت فکری استکبار در حوادث خیابان پاسداران تهران دنبال کشته سازی بودند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان گفت: ناآرامی های تهران تحت تاثیر تبلیغات سوء فضای مجازی بود.

وی اضافه کرد: دشمنان منتظر بودند با کشته شدن یکی از این افراد توسط پلیس این موضوع را با استفاده از امپراطوری رسانه ای وسیله ای برای تبلیغ منفی علیه ایران قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: فرماندهان انتظامی با عقلانیت و تدبیر عمل کردند هر چند تعدادی از عزیزان نیروی انتظامی در این آشوب به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

آیت الله طه محمدی ادامه داد: مدعیان حقوق بشر در برابر این جنایت سکوت کردند در حالیکه اگر فردی از آشوبگران کشته می شد آنها فریاد می زدند.

وی با بیان اینکه آنها می خواهند از اسلام و انقلاب یک چهره خطرناک به نمایش بگذارند افزود: این افراد که خود را عارف و سالک می دانند انسان ها را می کشند که باید با آنها برخورد شود.

وی در ادامه از مردم خواست تلفن همراه و فضای مجازی را در اختیار و دسترس کودکان خود قرار ندهند چون با الهام از این فضا انها اقدام به قتل و توهین به ارزش ها می کنند.

آیت الله طه محمدی افزود: ترامپ در واکنش به این موضوع به جای اینکه امکان دسترسی دانش آموزان به سلاح گرم را سلب کند خواستار مجهز شدن معلمان به سلاح گرم می شود چون در این کشور جان انسان ذره ای ارزش ندارد.

شامگاه دوشنبه گروهی از فریب خوردگان در محدوده خیابان پاسداران تهران با استفاده از یک دستگاه اتوبوس 3 تن از نیروهای انتظامی و 2 تن از بسیجیان را به شهات رساندند.

*دشمن با دامن زدن به نا آرامی ها دنبال نفوذ به ایران است
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: دشمن دنبال دامن زدن به ناآرامی ها و کوچک جلوه دادن توانمندی ها با هدف ایجاد حفره ای برای نفوذ به کشور است.

پرویز سروری در سخنرانی پیش از خطبه این هفته شهر همدان افزود: دشمنان نظام اسلامی در ناآرامی های اخیر سعی در گسترش آن داشتند و اگر بصیرت مردم نبود کشور با خسارت های جدی مواجه می شود.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: آمریکایی ها در تلاش هستند تا با سیاه نمایی مفرط درباره شرایط ایران و با بزرگ نمایی مشکلات این کشور را ناکارآمد جلوه دهند.

وی گفت: دشمن با تحریک دراویش سعی کردند در داخل کشور اذهان مردم را به این متوجه کنند در داخل کشور هر روز اعتراض و اغتشاش است و این را القا کنند که ایران که نقطه قوت اش امنیت است دیگر امن نیست.

وی افزود: امن بودن ایران با وجود تنوع قومیت، مذهب و عقاید سیاسی و شرایط کشورهای منطقه موجب حیرت دشمنان شد و در این راستا برنامه های پیچیده ای برای ناامن کردن ایران طراحی کردند.

وی ادامه داد: دشمنان با برنامه ریزی دقیق و ایجاد آشوب کوچک، زمینه را برای نآارامی های وسیع تر، ضربه زدن به امنیت و فراهم کردن زمینه ناکارآمدی نظام مهیا کردند تا بگویند ایران قادر نیست نا آرامی ها را کنترل کند.

وی گفت: آمریکا قدرت دریایی، هوایی و زمینی برتر جهان را دارد ولی ایران در چهار دهه با اتکا به قدرت الهی در همه عرصه ها به آمریکا ضربه سختی وارد کرده است.

سروری ادامه داد: انقلاب اسلامی در جریات انقلاب و پس از آن به قدرت غربی و شرقی تکیه نکرد ولی با وجود تحریم و توطئه های مختلف ملت ایران با اتصال قدرت لایزال الهی پیروز شد.

وی گفت: ایران بزرگترین طرح آمریکا در منطقه مبنی بر تجزیه کشورهای اسلامی، در مقابل هم قرار دادن آنها و غارت کردن اموال این کشورها را ناکام گذاشت.

وی راه اندازی گروهک داعش را دیگر ترفند استکبار دانست و اضافه کرد: ایران با مقاومت اسلامی توانست نطفه داعش را درون خود خفه کند و اجازه ندهد این گروهک شکل بگیرد هر چند هم اینک برای نزدیک کردن داعش به ایران این گروهک را به افغانستان منتقل کردند.

وی بیان کرد: طرح آمریکا برای انتقال پایتخت از تلاویو به بیت المقدس نیز ناکام ماند و حتی حامیان استکبار با این طرح همراهی نکردند.

*عدالت در پرداخت یارانه رعایت شود
امام جمعه ملایر با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جمع مردم آذربایجان شرقی و عذرخواهی از مردم در زمینه عدالت گفت: در بسیاری از امور همچون پرداخت یارانه ها و بیمه های سلامت عدالت فراموش شده که باید از سوی مسئولان رعایت شود.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر حذف یارانه دهک های بالای جامعه را عین عدالت دانست و افزود: اولویت در پرداخت یارانه ها و سایر موارد باید اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه باشد.

وی با بیان اینکه طبق تاکیدات رهبری مسئولان باید بابت بی توجهی به مردم در زمینه عدالت عذرخواهی کنند، اظهار کرد: در زمینه اجرای عدالت مسئولان باید گام های خوبی بردارند و کوتاهی های گذشته را جبران کنند.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار اشرافی گری و اتکاء به خارجی ها را آفت بزرگ انقلاب و نظام اسلامی دانستند و عنوان کردند این دهه را دهه پیشرفت و عدالت قرار دادیم که در زمینه پیشرفت موفقیت های خوبی داشتیم، اما در زمینه عدالت عقب مانده ایم.

وی همچنین به اتفاق تلخ خیابان پاسداران تهران از سوی عده ای اراذل و اوباش و به شهادت رسیدن ماموران نیروی انتظامی و بسیجیان اشاره و خواستار برخورد جدی و قاطعانه با اشرار شد و افزود: همه مذاهب و فرقه ها برای ما محترم هستند، اما قانون با افرادی که مخل امنیت و آرامش در کشور هستند، به شدت برخورد می کند.

حجت الاسلام برقراری از موضع انقلابی وزیر امور خارجه ایران در مقابل رئیس جمهوری رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیت مونیخ تقدیر کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز از موضع قدرتمندانه دکتر ظریف در مقابل رفتار نتانیاهو قدردانی کردند که وزیر امور خارجه ایران این اقدام نتانیاهو را فاقد ارزش پاسخگویی دانست.

وی حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج را بسیار تلخ و ناگوار دانست و بیان کرد: اینگونه حوادث و حتی بسیار بدتر از آن در همه جای دنیا رخ می دهد، اما رسانه های بیگانه حوادث رخ داده در کشور ما را بسیار بزرگنمایی کرده و به آن می پردازند.

وی با ابراز گلایه از نوع عملکرد مسئولان، ضعف مدیریت بحران و قدیمی بودن ناوگان کشور، این مسایل را مربوط به داخل کشور دانست و تاکید کرد: مردم نباید به این مسایل دامن بزنند، چراکه بخش عمده آن تبلیغات بیگانگان است و باید مراقب باشیم.

*حرکت برای ناامیدی جوانان بر خلاف منافع نظام است
امام جمعه نهاوند گفت: امروز هر حرکت و گفتاری که بخواهد جوانان را نسبت به آینده انقلاب و کشور مایوس و ناامید کند ناپسند و مردود بوده و بر خلاف منافع کشور است.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نمازعبادی سیاسی جمعه نهاوند افزود: همه کسانی که خواهان پیشرفت کشور وانقلاب هستند باید به گونه ای عمل کنند که این مردم و نسل جوان نسبت به آینده امیدوار شوند.

وی افزود: ما که از نسل اول انقلاب هستیم هم قبل و هم پس از انقلاب را درک کرده ایم و با وجود همه مشکلات شاهد پیشرفتهای بزرگی در این کشور بوده ایم اما نسل جوان ممکن است که تحت تاثیر القائات دشمن قرار بگیرد و فکر کند در دیگر مناطق دنیا وضع کشورها خوب است لذا باید سعی کنیم آنان را نسبت به آینده امیدوار کنیم.

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به تدوین سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: اقتصاد مقاومتی راه حل مقابله با تحریم هاست که در این زمینه باید به تولیدات داخلی رونق داده شود و از واردات و قاچاق کالا جلوگیری به عمل آید.

وی با تاکید بر توجه به تولیدات داخلی گفت: حتی اگرکالای تولید داخل به مراتب گرانتر از نمونه خارجی باشد مشکلی ندارد و مصرف آن به نفع ما است زیرا علاوه بر رونق تولیدات داخلی می تواند اشتغال را در کشور ایجاد کند.

خطیب جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه های خود با بیان اینکه اشرافی گری امروز یک خطر برای انقلاب می باشد افزود: یکی از خطرات عمده که آینده انقلاب را تهدید می کند خطر دل بستن به دنیا و اشرافی گری است که ممکن است برخی به آن آلوده شده باشند.

حجت الاسلام مغیثی نیا با اشاره به وقایع اخیر مرتبط با دراویش گنابادی در تهران گفت: ایران اسلامی کشوری است با مذاهب و قومیتهای مختلف، که همه در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند اما دشمن همیشه به دنبال این است که از این تنوع اقوام و قومیتها علیه ما استفاده کرده و در کشور نا آرامی بوجود آورد.

وی با تقدیر از نیروی انتظامی در ناآرامیهای اخیر تهران گفت: آنها قصد داشتند تا نیروی انتظامی را تحریک کنند تا اقدامات تندی علیه دراویش داشته باشند اما نیروی انتظامی با درایت عمل کرد و نگذاشت آنها به هدفشان برسند، لذا از قوه قضائیه می خواهیم که متخلفان را به سزای اعمالشان برساند./منبع: خبرگزاری‌ها
انتهای پیام
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه