آخرین اخبار

13. اسفند 1396 - 10:59   |   کد مطلب: 26472
مدیرعامل شرکت تعاونی سیب زمینی کاران اظهار داشت:
سال زراعی شروع نشده جیره بندی کود اوره شروع شد
مجید ریحانی مدیرعامل تعاونی سیب زمینی کاران بهار از جیره بندی کود اوره ای در استان همدان در ابتدای سال زراعی انتقاد کرد.

به گزارش بهارانه، بهمن ماه 96 حسین فضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان طی گزارشی از تامین و توزیع 59 هزار تن انواع کود در استان همدان و خرید و بوجاری بذور گندم و جو توسط این شرکت خبر داده بود.

وی در سخنانش اعلام کرده بود که تمام بذور تولیدی در بین کشاورزان توزیع شده و در راستای رفع نیاز بذری استان مقدار 555 هزار کیلوگرم بذر گندم و 310 هزار کیلوگرم بذر جو نیز از دیگر استان های کشور تامین و توزیع شده است.

حال که در آستانه ورود به سال زراعی جدید هستیم خبرهایی مبنی بر جیره بندی کود اوره شنیده می شود.

در این باره گفتگویی با مجید ریحانی مدیرعامل تعاونی سیب زمینی کاران شهرستان بهار داشتیم وی در این باره گفت: با شروع فصل زراعی، با آغاز کاشت گندم و جو کشاورزان با مشکل شدید تامین بذر گندم و جو مواجه شدند و سازمانها و ارگانهایی که وظیفه تامین نهاده های مورد نیاز کشاورزان در زمان مناسب و به مقدار مورد نیاز را  داشتند نتوانستند به وظایف ذاتی خود آنطور که شاید و باید عمل نمایند و کشاورزان با مشکلات عدیده ای در تامین بذر مورد نیاز خود مواجه شدند .

ریحانی ادامه داد: به هر صورت  کشاورزان  از آن مشکل عبور کردند ولی الان که زمان مصرف کودهای پایه  محصولات استراتژیکی مثل گندم است چرا نباید نهاده به اندازه و به مقدار مورد نیاز در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

ریحانی با اشاره به سخنان فضلی در خصوص تامین کود مورد نیاز کشاورزان گفت: متاسفانه با نزدیک شدن زمان مصرف کودهای شیمیایی و در همین  ابتدای فصل زراعی شاهد جیره بندی و سهمیه بندی کود اوره هستیم .

وی با اشاره به قیمت کود اوره گفت: هم اکنون قیمت کود اوره ای به 38500 رسیده و در حال جیره بندی است. ما امیدوار بودیم که جیره بندی نباشد و کشاورزان با فراغ بال بتوانند نهاده های خود را تامین کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه