آخرین اخبار

15. اسفند 1396 - 8:10   |   کد مطلب: 26507
روابط عمومی اورژانس استان همدان از رشد 40 درصدی مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال 96 نسبت به سال95 خبر داد.

به گزارش بهارانه، عباس اولیا سمیع در گفتگو با خبرنگار  بهارانه گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال یکی از سنت های قدیمی ایرانیان است که گاهی با استفاده از وسایل آتش بازی نامتعارف به یکی از روزهای تلخ برای ما تبدیل می شود.

اولیا سمیع با اشاره به تعداد افراد مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: سال گذشته تعداد مصدومین در کل استان بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال 139 نفر بود ، این در صورتی است که در سال 94 تعداد مصدومین استان 99 نفر بود و این نشان می دهد که سال گذشته تعداد مصدومین استان 40 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 117 نفر مرد و 22 نفر از مصدومین زن بوده و 78 نفر از ناحیه دست 25 نفر از ناحیه چشم ، 8 نفر از ناحیه سر ، پنج نفر از ناحیه پا و یک نفر از ناحیه تنه آسیب دیدند.

اولیا سمیع بیشترین افراد مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال را نوجوانان و جوانان عنوان کرد و گفت: نصیحت کردن مداوم در جلوگیری از این حوادث موثر نیست و باید حد و حدود استفاده از وسایل آتش بازی برای نوجوانان و جوانان مشخص شود.

وی بهترین اقدام در زمان رخداد حادثه  در اثر سوختگی را شستشوی سریع با آب سرد و رساندن مصدوم به مراکز درمانی عنوان کرد و گفت: در حوزه شهری در کل استان تعداد 20 پایگاه شهری در حالت آماده باش بوده و در اماکنی که احتمال وقوع حادثه بیشتر است مستقر هستند.

اولیا سمیع تخفیف ویژه چهارشنبه آخر سال برای اماکنی همچون استخر، سینما ، موزه و اماکن تفریحی را راهکاری برای کاهش حوادث در این شب بیان کرد و گفت: حتی میتوان این اماکن را در این شب رایگان قرار داد؛ چرا که هزینه این اماکن در این شب خیلی کمتر از هزینه ای است که در اثر مصدومیت به یک جوان و خانواده وی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر