آخرین اخبار

25. اسفند 1396 - 17:06   |   کد مطلب: 26668
استاندار همدان با بیان اینکه گشت‌های نظارتی به صورت مستمر بازار و اماکن را رصد کنند گفت: نانوایی‌ها در ایام نوروز نباید تعطیل باشند و نظارت بر آنها افزایش یابد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، محمدناصر نیکبخت عصر امروز در کمیسیون تنظیم بازار استان اظهار داشت: سال 96 سالی بسیار پر فراز و نشیب بود ولی با هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری و خدمات دولت این سال را پشت سر گذاشتیم.

وی بیان کرد: باید سعی کنیم تا مسافرانی که به همدان می‌آیند مبلغانی برای جذب مسافران بیشتر به همدان باشند تا دیگران را هم به بازدید از این استان ترغیب کند.

استاندار همدان از مدیران استان خواست تا با تلاش و دقت نظر خود ایام  شاد و مناسبی را برای مسافران ترتیب دهند و افزود: تعداد گردشگران نوروزی در دو سال گذشته همدان خوب بود و امسال نیز بیشتر از سال‌های گذشته مسافر خواهیم داشت.

نیکبخت عنوان کرد: گشت‌های نظارتی به صورت مستمر در بازار و اماکن وجود داشته باشد تا مسافران احساس کنند که رصد بر بازار به طور جدی وجود دارد ضمن اینکه همه اعضای ستاد تنظیم بازار باید در نوروز در استان باشند تا نتایج تلاش‌های یک‌ساله در این ایام حفظ شود و نظارت شود که برخورد بازار با مسافر چگونه است.

وی با اشاره به اینکه هفته نخست نوروز به طور کامل در همدان هستم و از اماکن و اقدامات سرکشی خواهم داشت تصریح کرد: گشت مشترک سیاری در سطح شهر همدان و شهرستان‌ها استقرار یابد و تعزیرات حکومتی و صنعت و معدن و جهاد کشاورزی در این زمینه وارد شوند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه نظارت بر نانوایی ها در ایام نوروز بسیار مهم است گفت: نانوایی‌ها در ایام نوروز نباید تعطیل باشند و نظارت بر آنها افزایش یابد.

رئیس سازمان تعاون روستایی همدان نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: تنظیم میوه در بازار دو سویه و به نفع تولید کننده و عرضه کننده است ضمن اینکه بار میوه موجود در سردخانه‌های همدان از کیفیت مناسبی برخوردار است و امیدواریم با حداقل ضایعات محصول را به مردم برسانیم.

عباسی بیان کرد: 145 مرکز عرضه سیب و پرتقال در سطح استان همدان وجود دارد که 49 مرکز در شهرستان همدان پیش بینی شده است.

وی افزود: صد درصد پرتقال توزیعی برای تنظیم بازار استان از رقم تامسون دیده‌شده و قیمت تصویب‌شده برای آن یک‌هزار و 800 تومان و برای سیب از نوع با کیفیت و محصول ارومیه به قیمت 2 هزار و 730 تومان تعیین‌شده است.

امسال 9.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قیمت

رنجبر ضرابی، رئیس شرکت غله همدان نیز با ارائه گزارشی از تأمین و توزیع برنج در استان گفت: 380 تن برنج هندی و تایلندی در استان جذب و توزیع شده و در حال اتمام سهمیه مرحله اول، سهمیه مرحله دوم به وزن 650 تن را دریافت کردیم و تا 15 فروردین توزیع و جذب می‌شود ضمن اینکه در مورد آرد نیز آمادگی افزایش سهمیه را داریم.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز با اشاره به قیمت مقایسه‌ای اسفندماه سال 96 نسبت به سال قبل اظهار داشت: امسال 9.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قیمت کالا در همدان وجود داشت.

علیرضا شجاعی بیان کرد: بر اساس گروه کالا عنوان شد که قیمت آهن‌آلات 51 درصد، مصالح ساختمانی 6.8 درصد، لوازم‌خانگی 7.9 درصد که عموما برندهای خارجی بوده، خودرو 8.5 درصد، گوشت و فرآورده‌های آن پنج درصد، شیر و فرآورده‌های لبنی پنج درصد، تخم‌مرغ 50 درصد، روغن خوراکی 0.3 درصد، حبوبات 1.9 درصد، چای 8.1 درصد، رب 4.3 درصد، پوشاک 4.6 درصد، لوازم التحریر 12.5 درصد و لوازم بهداشتی 14 درصد رشد داشته است.

نانوایی‌های همدان خودسرانه آزادپز می‌شوند

فرماندار همدان با بیان اینکه شیوه نامه مشخصی در مورد فعالیت نانوایی‌ها نداریم تصریح کرد: نانوایی‌ها خودسرانه به آزادپزی روی می‌آورند.

علی تعالی گفت: سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز اعلام کرده که طبق قانون نمی‌تواند مقابل فعالیت های آنها بایستد و این امر سبب شده تا سوء استفاده‌های زیادی از این خلا وجود داشته باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه