آخرین اخبار

26. اسفند 1396 - 11:02   |   کد مطلب: 26672
امام جمعه همدان گفت: ترویج بی حجابی، تخریب و اذیت و آزار مردم فساد است و افرادی که این اعمال را انجام و ترویج می دهند مفسد فی الارض هستند | بیش از 230 آیه در قرآن درباره صلاح و فساد بیان شده است که باید به جای روخوانی قرآن در مسایل و نکات نهفته در آن تامل کرد | از زمان تأسیس ستاد دیه تاکنون 110 هزار نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، امید آفرین بود.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان در حسینیه امام خمینی(ره) افزود: هر چند دشمنان با سم پاشی دنبال زیر سوال بردن خدمات انقلاب هستند ولی رهبری فرزانه انقلاب، معیت و همراهی پروردگار را وعده‌ای قطعی، اطمینان بخش و نشاط ‌آفرین برای جبهه حق خواندند و فرمودند: 'ایمان داشته باشید خدا با ما است'.

وی اضافه کرد: دشمنان در چهار دهه گذشته، خیانت، جنایت و ظلم های بی شماری علیه ایران انجام دادند اما این کشور هر روز قوی ترو دشمنان ضعیف تر شدند.

آیت الله طه محمدی اضافه کرد: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سخنران اجلاسیه خبرگان رهبری عنوان کرد که 'آمریکا و اروپا عنوان می کنند که چرا ایران موشک دارد، در حالیکه ایران وسایلی برای دفاع از کشور تولید کرده که آنها خبر ندارند'.

وی تاکید کرد: با وجود این همه کارشکنی توسط دشمنان داخلی و خارجی ، ایران در تمامی زمینه ها پیشتاز است.

امام جمعه همدان در بخش دیگری از سخنانش به بیان مصادیق فساد از منظر قرآن پرداخت و افزود: ترویج بی حجابی، تخریب و اذیت و آزار مردم فساد است و افرادی که این اعمال را انجام و ترویج می دهند مفسد فی الارض هستند.

آیت الله طه محمدی افزود: دولت های طغیان گر نظیر آل سعود بدترین فسادها را انجام می دهند اما کار خود را دفاع از حقوق بشر، اصلاح و خدمت می پندارند.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: عاملان ترور 17 هزار تن در ایران نیز مدیران این کشور را مفسد و خود را اصلاح گر می دانستند بنابراین بدترین عمل خود را نیک می پندارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: بیش از 230 آیه در قرآن درباره صلاح و فساد بیان شده است که باید به جای روخوانی قرآن در مسایل و نکات نهفته در آن تامل کرد.

آیت الله محمدی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی جنایتکارترین رژیم جهان است اضافه کرد: دست پلید این رژیم در شعله ورشدن آتش جنگ در کشورهای عراق، سوریه، یمن، لیبی و میانمار مشهود است.

وی بیان کرد: مروجان فساد در جامعه به طور حتم منزوی و تنها می شوند و آنها آنقدر با هم می جنگند و می کشند تا هیچیک باقی نمی ماند.

*۲۷۱ زندانی جرائم غیر عمد در همدان آزاد شدند
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه امسال ۲۷۱ زندانی جرائم غیر عمد در استان همدان آزاد شدند، گفت: میزان بدهی زندانیان آزادشده ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود.

یدالله روحانی‌منش در سخنرانی‌های پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز اظهار داشت: امنیت و آسایشی که خداوند متعال به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عطا کرده به برکت رهبری امام راحل، رهنمودهای مقام معظم رهبری و خون پاک شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است و همواره تمام دارایی و زندگی خود را مدیون شهدا و خانواده آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه از شهدای شاخص استان می‌توان به سرلشکر شهید حاج حسین همدانی اشاره کرد، افزود: ایشان همواره در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس نقش‌آفرین و هدایت‌کننده رزمندگان و در سوریه نیز با تشکیل بسیج مردمی سبب شدند که سوریه جایگاه خود را به دست بیاورد.

روحانی منش با بیان اینکه ستاد دیه توسط شهید اسدالله لاجوردی در سال 69 تشکیل شد، عنوان کرد: از زمان تأسیس ستاد دیه تاکنون 110 هزار نفر از زندانیان جرائم غیر عمد که به دلایل عدم توانایی در پرداخت مهریه و نفقه، تصادفات و غیره در زندان‌ها بودند آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با تأکید بر اینکه از سال 93 تاکنون 996 نفر توسط ستاد دیه استان همدان از زندان‌ها آزاد شده‌اند، تصریح کرد: 76 میلیارد و 575 میلیون تومان میزان کل بدهی این افراد بوده که 9 میلیارد تومان کمک بلاعوض در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار آنان قرار گرفته است.

روحانی منش با اشاره به اینکه حدود 10 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات دریافت و باعث آزادی این تعداد زندانی شده است، گفت: از شکات پرونده‌های زندانیان دعوت شده و طی صحبت‌هایی با آن‌ها 27 میلیارد و 500 میلیون تومان گذشت از سوی شکات داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه امسال 271 نفر زندانی توسط ستاد دیه آزاد شده‌اند، ابراز کرد: تعدادی از این افراد کسانی بودند که ضامن افرادی بودند که تأکید می‌کنیم شهروندان در امضای اوراق توجه ویژه‌ای داشته باشند و با هوشیاری و درایت ضمانت افراد را بکنند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با تأکید بر اینکه از تعداد 271 زندانی 9 نفر خانم بودند، اظهار داشت: میزان بدهی 271 زندانی آزاد شده 23 میلیارد و 200 میلیون تومان بود که 2 میلیارد تومان از طریق بیمه‌ها، یک میلیارد و 800 میلیون تومان آورده مددجویان، و 9 میلیارد و 282 میلیون تومان طی دعوت از 600 شاکی پرونده گذشت شد.

روحانی منش با اشاره به اینکه امسال مردم استان 650 میلیون تومان به ستاد دیه کمک کردند، تصریح کرد: امسال 3 میلیارد تومان وام‌های قرض‌الحسنه در اختیار زندانیان جرائم غیر عمد قرار گرفته، 2 میلیارد و 550 میلیون تومان کمک‌های ستاد دیه به زندانیان و مابقی بدهکاری‌ها توسط خود افراد یا خیران ستاد تأمین‌شده است.

*ایران اسلامی در بعد بین المللی درخشش خوبی داشت
امام جمعه نهاوند گفت: ایران اسلامی در یک سال گذشته در سطح داخلی ، مسائل منطقه ای و بین المللی درخشش خوبی داشت.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند افزود: در بعد داخلی جمهوری اسلامی موفق شد که با چالش های داخلی مقابله کرده و در بعد منطقه ای نیز توانست داعش را نابود و ریشه کن کند که اینها کارهای بزرگی برای تحکیم انقلاب به شمار می رود.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در بعد مسائل منطقه ای به قدری موفق عمل کرد که حتی آمریکا اعلام کرده اگر ایران در منطقه ریشه بگیرد خطر بزرگی برای ما به وجود می آورد افزود: این اعتراف دشمنان نشان دهنده قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه نهاوند با اشاره به سالروز بمباران شیمیایی حلبچه گفت: قتل عام مردم این شهر توسط صدام و با حمایت های آمریکا و برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان انجام شد چراکه آنها با دادن سلاح شیمیایی هزاران نفر از مردم بی گناه را قتل عام کردند.

حجت الاسلام مغیثی نیا گفت: در آن زمان کسی از مدعیان حقوق بشر به این مساله اعتراضی نکرد در حالیکه آنان به خاطر کوچکترین مساله از خود واکنش نشان می دهند.

وی با بیان اینکه انسانیت و حقوق بشر برای اروپا و آمریکا معنا ندارد افزود: شعار حقوق بشر توسط این کشورها دروغی بیش نیست و آنها هدفشان تامین منافع خود در قالب این شعار است.

وی با اشاره به فرا رسیدن نوروز باستانی گفت: برخی سنت های غلط مانند آتشبازی در نوروز موجب هدر رفت میلیارد ها پول می شود لذا مردم باید از انجام این سنت های غلط دوری کرده و برخی آداب و رسوم دیگر مانند دید و بازدید ، پاکیزگی و نظافت خانه ، اردوی راهیان نور و دیدار با خانواده های شهدا را در برنامه های خود قرار دهند./منبع: خبرگزاری‌ها
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه