آخرین اخبار

26. اسفند 1396 - 19:04   |   کد مطلب: 26683
استاندار همدان گفت: همدان در سال میلادی 2018 با برگزاری 2 رویداد مهم بین المللی و تبلیغات گسترده صورت گرفته جهانی می شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا محمدناصر نیکبخت روز شنبه در حاشیه گشایش ستاد اجرایی خدمات سفر همدان در جمع خبرنگاران بابیان اینکه عیدی ما به مردم همدان این است که در سال 2018 این استان را جهانی کنیم اظهار کرد: برای 2 رویداد مهم اجلاس سران گردشگری جهان و نیز رویداد گردشگری آسیا برنامه های زیادی در حال تدوین است و تصمیم داریم بزرگان گردشگری را به استان بیاوریم.
وی اضافه کرد: هدف اصلی استان از این 2 رویداد مهم شناسایی همدان و جذب سرمایه گذار خارجی است.
وی بیان کرد: باید از انتخاب همدان به عنوان پایتخت 2018 گردشگری آسیا به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و به شناساندن توانایی ها و ظرفیت گردشگری استان پرداخت.
نیکبخت همکاری رسانه ملی برای تبلیغ 'همدان پایتخت 2018 گردشگری آسیا ' را مطلوب دانست و گفت: رسانه ملی با همکاری خوب تیزرها و انیمیشن خوبی را تبلیغ می کند و با این حال نیز قول داده اند که همدان را در حد بسیار مطلوب تبلیغ کنند.
** آسیبی به تپه هگمتانه نمی زنیم
استاندار همدان در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ آسیبی به تپه تاریخی هگمتانه نمی زنیم، گفت: آهن فروشان قرار است از مسیری تردد کنند که پیش از این پارکینگ بود و تحت اجاره قرار داشت.
وی افزود: تاکید شده که این مکان نباید پارکینگ باشد و مسیر کم عرض را برای حمل و انتقال آهن اختصاص داده ایم.
وی یادآور شد: پیش از این آهن فروشان با تصمیم میراث فرهنگی برای انتقال محموله آهن خود باید تپه هگمتانه را دور می زدند.
وی با تاکید بر اینکه کسب و کار مردم هم برای ما مهم است، اظهار کرد: شهرداری و میراث فرهنگی در تلاش هستند تا با تملک راسته آهن فروشان، مکان جدید را به آنها واگذار کنند تا از این مکان بروند.
استاندار همدان با قدردانی از عملکرد عباس صوفی شهردار همدان گفت: هم اکنون نگران وضعیت شهرداری و شهر نیستم و همدان به جایگاه اصلی خود نزدیک شده است.
نیکبخت ادامه داد: عملکرد میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیز بهتر شده است.
ستاد اجرایی خدمات سفر و تسهیلات نوروزی همدان با همکاری شهرداری، میراث فرهنگی، هلال احمر، آموزش و پرورش و سایر دستگاه های اجرایی استان همدان از امروز به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.
7520/2087
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه