آخرین اخبار

6. فروردين 1397 - 2:31   |   کد مطلب: 26769
گنجنامه؛ با آبشار زیبا و آب و هوای مطبوع، محیطی سرشار از انرژی و شادابی دارد که در چهار فصل سال طراوت‌بخش است و دیدنی؛ منطقه‌ای که می‌توان آن را گواه گنج هگمتانه دانست.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، برای چشیدن طعم سفر به همدان و ماندگاری لذت همیشگی این سفر، باید از پیچ و خم‌های جاده گنجنامه عبور کرد تا به زیباترین و جذاب‌ترین نقطه همدان یعنی کوهپایه الوند رسید تا علاوه بر هوای مطبوع از محوطه سرسبز آنجا استفاده کرد.

در انتهای این محیط سرشار از انرژی و شادابی، آبشاری وجود دارد که در چهار فصل سال طراوت‌بخش این محیط زیبا شده و قلوه سنگ‎‌های موجود در آن نشیمن‌گاه اهالی همدان و گردشگران است.

کتیبه‌های به یادگار مانده از دوران هخامنشی، گوشه‌ای از تاریخ 3 هزار ساله هگمتانه است که در دل این طبیعت زیبا حکاکی شده و با دیدن آن می‌توان به شکوه این تاریخ پرعظمت بالید.

رودهایی از آبشار این طبیعت بکر سرچشمه گرفته و در دل سرسبز گنجنامه جاری می‌شود که صرف یک صبحانه در کنار آن شاید هیچگاه از اذهان طبیعت‌دوستان پاک نشود.

اما کمی آن طرف‌تر دهکده تفریحی و توریستی گنجنامه با تأسیسات گردشگری از جمله تله‌کابین، سورتمه، بانجی جامپینگ و... آماده ثبت لحظات شیرین‌تری برای گردشگران است تا بتوانند ضمن تفریح به میدان میشان که محوطه سرسبزی در حوالی الوند است، سفر کنند.

اما این نقطه دیدنی همدان را باید یک مکان چهارفصل نامید، مکانی که در هر فصل مناظر چشم‌نوازی را برای هر بیننده‌ای فراهم می‌کند و رنگارنگی آن هرگز از اذهان پاک نمی‌شود، بهار با شکوفه‌های باغات اطراف جاده گنجنامه بهشتی زمینی را رقم می‌زند که با هر بار رفتن شاید نتوان دل کشید و بازگشت.

تابستانش با سرسبزی و طراوات مناظر گنجنامه و صوت دلپذیر آب جاری در رودهای اطراف، همدان را به مناظق شمالی کشور شبیه کرده و خنکای الوند هرکز در این نقطه گذشتنی نیست.

پاییز رنگارنگ همدان را می‌توان در کوچه پس کوچه‌های هزار رنگ کوهپایه الوند و گنجنامه همدان که گنجی در جوار الوند است، به نظاره نشست، طبیعت بکر همدان چنان در این نقطه دیدنی خودنمایی می‌کند که سوز هوای پاییزی را به فراموشی می‌برد.

اما زمستان سپید گنجنامه با قندیل‌های آبشارش، خود مناظری را خلق می‌کند که شاید در قاب تصویر نگنجد و تنها باید دید و دید، این تصاویر به قدری زیباست که باید یکبار هم شده در الوند همدان این تصاویر را در قاب ذهن ذخیره کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه