آخرین اخبار

14. فروردين 1397 - 13:17   |   کد مطلب: 26874
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان، از کاهش ۳۶ درصدی حوادث جاده ای طی ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال قبل در محورهای استان خبر داد.

به گزارش بهارانه، حمید عرفی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در همدان گفت: از آغاز طرح نوروزی امسال تعداد 65 حادثه در جاده ها،کوهستان ها و شهرهای استان به وقوع پیوسته که توسط هلال احمر استان امدادرسانی صورت گرفته است.

 

وی افزود: از مجموع 29 حادثه جاده ای در استان 14 مورد واژگونی، 12 مورد تصادف، یک مورد حریق و 2 مورد انحراف از مسیر حرکت بوده که 41 مصدوم و  7 فوتی برجای گذاشته است.

 

وی تصریح کرد: در نوروز امسال حوادث جاده ای 36 درصد و آمار فوتی 22 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

 

عرفی یگانه بیان داشت: در ایام نوروز امسال 18 پایگاه جمعیت هلال احمر ویژه مسافران نوروزی در استان مستقر بودند که در این مدت 126 نفر از خدمات امدادرسانی استفاده کرده اند.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان از فعالیت 243 نفر روز در بخش عملیات، 48 نفر در آمبولانس های اعزامی در ایام نوروز خبرداد و خاطرنشان کرد: همچنین 4 نفر در خودروهای نجات به ارائه خدمات پرداخته اند.

 

وی میانگین زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل وقوع حادثه را 9 دقیقه و 2 ثانیه خواند و ابراز کرد: حوادث به وقوع پیوسته در کوهستان، سیل و آبگرفتگی، شهری، برف و کولاک 7 مورد در استان بوده که 9 مصدوم داشته است.

 

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه