آخرین اخبار

14. فروردين 1397 - 17:20   |   کد مطلب: 26882
مسئول ستاد اعتکاف استان همدان، با اشاره به فضلیت ماه رجب، از معتکف شدن ۹ هزار نفر در ایام البیض مصادف با ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه پر فضلیت رجب خبر داد.

به گزارش بهارانه، مهدی صلواتیان ، مسئول ستاد اعتکاف استان همدان با اشاره به معتکف شدن بیش از ۹ هزار نفر در این استان به خبرنگار شبستان گفت: رجب ماه خودسازی و توشه گرفتن است، روزه در ماه رجب دارای فضیلت خاصی است، که مردم حتی در جاهلیّت نیز حرمت آن را پاس می داشتند.

 

وی افزود: بر پایه حدیثی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هر کس سه روز از ماه رجب را روزه بگیرد، خداوند میان او و آتش جهنم به اندازه هفتاد سال فاصله می اندازد.

 

وی ادامه داد: برنامه قرائت قرآن کریم، دعا و مناجات با خدا ، بهره مندی از بیانات سخنرانان و کارشناسان دینی همراه با مداحی مداحان اهل بیت (ع) از برنامه های معنوی برای معتکافان است.

 

صلواتیان با بیان اینکه حضور شبانه روزی در مسجد می تواند خستگی را از انسان دور کند، تصریح کرد: مراسم اعتکاف و حضور در خانه خدا انسان را به آرامش الهی دعوت می کند.

 

وی با اشاره به اینکه حضور جوانان در مراسم اعتکاف یکی از برکات انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: جلسات بصیرت افزایی و سخنرانی ها در مراسم اعتکاف بسیار اهمیت دارد.

 

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه