آخرین اخبار

18. فروردين 1397 - 1:01   |   کد مطلب: 26928
امام جمعه همدان گفت: اعتراف رژیم آل سعود به همکاری با رژیم صهیونیستی مرزهای عقیدتی را آشکار می‌کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه همدان اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال 97 را سال حمایت از کالای ایرانی که همه از صدر تا ذیل باید به آن متعهد شویم، تولیدکنندگان دقت کنند مبادا برای سود بیشتر کیفیت را پایین بیاورند که مردم در صورت کیفیت مناسب از کالای ایرانی بهره خواهند برد.

وی افزود: خوب است مردم در مصرف کالا و تولیدکنندگان در رعایت استاندارد اصول شرع و دین را لحاظ کنند که هم کالای تولیدی هموطن خودمان برای اشتغال فرزندان این مرز و بوم در اولویت باشد و هم با تولید کالای نامطلوب مردم از تولید داخل دچار زدگی نشوند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه گناه و فساد پله پله و به تدریج افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: فساد تنها قاچاق کلان کالا و مواردی از این دست نیست، گاه اسراف در مصرف هم از مصادیق فساد است و ما حتی در مسائلی مانند آب مصرفی وضو باید امام را الگو قرار دهیم که با یک لیوان آب وضو می‌گرفتند.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها بیان کرد: ما بسیار خوشنودیم که ولیعهد عربستان با صراحت ایران را دشمن عربستان و رژیم صهیونیستی خوانده و خود را کنار این رژیم کودک‌کش قرار داده است، ما از ابتدا می‌گفتیم اینها مولود صهیونیسم و استکبار هستند و برای ضربه زدن و گمراه کردن یک میلیارد مسلمان روی کار آورده شده‌اند.

طه‌محمدی ادامه داد: کسی نیست به این آل سعود بگوید شما منافقانه روزی هزار جلد قرآن چاپ می‌کنید اما از این سو در زمین فساد کرده و با دشمنان قسم‌خورده امت اسلام پیمان اخوت می‌بندید و از این نظر بنابر سنت الهی باید منتظر سرنگونی باشید.

وی با بیان اینکه خصلت یهود آتش‌افروزی و جنگ است، گفت: هر کجای دنیا خون مردم بیگناه ریخته می‌شود دست صهیونیزم در کار است که در سوریه، عراق، یمن، مصر، لیبی و بحرین و حتی میانمار شرارت می‌کنند و در جنایات و توطئه‌ها دخالت دارند.

امام جمعه همدان ادامه داد: صهونیست‌ها در برخی مواقع تفرقه و اختلاف را شعله‌ور می‌کنند و کنار می‌نشینند و بعد از طریق دلالی و اسلحه فروشی و باجگیری کسب ثروت می‌کنند.

وی با بیان اینکه گاه اگر منابع کشورهای اسلامی نباشد بیکاری کمر آمریکا و برخی کشورهای غربی را می‌شکند، گفت: ترامپ می‌گوید اگر ما از خاورمیانه بیرون بیاییم شاهان و سلاطین عرب تا 10 روز هم دوام نمی‌آورند و رسما می گوید هزینه ماندن ما را باید عربستان بدهد.

طه‌محمدی ادامه داد: این خصلت طاغوتی این شاهزاده‌ها، شیوخ و ملک‌هاست که در زمین فساد می‌کنند و از هیچ اقدامی برای باقی ماندن در نخوت و قدرت ابا ندارند.

وی تأکید کرد: ما امروز شاهد افرادی هستیم که بنا به گفته قرآن در کلام بسیار زیبا شعار می‌دهند و سخن می‌گویند اما دلهایشان چون آتش جهنم است و اگر به قدرت برسند نسل‌ها را نابود خواهند کرد.

امام جمعه همدان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مرتبا می‌فرمایند که به آمریکا اعتماد نکنید زیرا اینها در پی نابودی تمام داشته‌های امت اسلام هستند، مگر در دوره طاغوت نمی‌گفتند «فرزند کمتر زندگی بهتر» آیا اکنون که نسل ما کم شده زندگی ما بهتر شده است؟

وی افزود: همه ما موظفیم با همه مظاهر فساد برخورد کنیم که قرآن کریم می‌فرماید « إِنَّ الْمُبَذِّرِینَ کانُوا إِخْوَانَ الشَّیاطِینِ» یعنی امروز ملت باید در مورد مظاهر فساد در همه عرصه‌ها حساس باشد و از جمله باید اسراف و تبذیرها و اشرافیت در جامعه و زندگی خود را هم مورد بازنگری قرار دهیم.

طه‌محمدی ادامه داد: امسال خشکسالی بیداد می‌کند و سد اکباتان هم آب کافی ندارد اما باز استان همدان نسبت به فارس و یزد و برخی استان‌های دیگر وضعیت بسیار بهتری دارد، همه باید صرفه جویی در مصرف آب را جدی بگیریم که ما دستور داریم حتی در کنار دریا هم نباید آب مصرفی وضو بیش از حد باشد.

وی با اشاره به همدلی و هم افزایی بین شهرداری و شورا و دستگاه های اجرایی استان فضای وحدت و آرامش را برای حل مشکلات استان مناسب توصیف کرد و همچنین خواستار دقت نظر در نامگذاری اماکن شهری شد.

امام جمعه همدان اظهار کرد: این تندیس کوچک از سردار شهید همدانی در میدان فرودگاه به هیچ عنوان در شأن آن سردار نبود، خوشبختانه آن را برداشتند و مقرر شد از میدان فرودگاه تا جورقان بلوار امام رضا(ع) نامگذاری شود و از جورقان تا پلیس راه هم بلوار غدیر خم نامگذاری می‌شود که همه در مسیر کربلا آن را ببینند.

وی در ادامه با بیان اینکه در فضای مجازی هر کس با دیگری اندک‌زاویه‌ای دارد آبروی خود فرد و خانواده او را خدشه‌دار می‌کند، گفت: چنانکه در اثر این القائات در اغتشاشات، دفاتر ائمه جمعه را هدف گرفتند و مراجع و بزرگان را مورد هجمه قرار داده‌اند.

طه‌محمدی افزود: دولت وظیفه دارد جلوی اینها را بگیرد که جز مضرات و فتنه‌افکنی هیچ سودی ندارند و البته مردم هم نباید بدون تحقیق حرفی را باور کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه