آخرین اخبار

29. فروردين 1397 - 11:54   |   کد مطلب: 27005
مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان اعلام کرد
افزایش حاشیه نشینی با افزودن رینگ سوم شهر همدان
امیر خجسته، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به یکی از رسانه‌ها از اجرایی شدن احداث رینگ سوم شهر همدان خبر داد و گفت: بسیاری از مشکلات شهری اعم از حاشیه‌نشینی با ابلاغ طرح جامع شهری جدید و تصمیم بر توسعه افقی شهر حل خواهد شد.

به گزارش بهارانه، مریم سمائی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح تفضیلی شهر همدان در سال 85 مصوب و محدوده شهر در سال 89 ابلاغ شده است که در این طرح مقداری از رینگ سوم شهر حذف شد.

وی با بیان اینکه در طرح قبلی شهر همدان به علت حفظ باغات رینگ سوم حذف شده است، تصریح کرد: یکی از علل حذف رینگ سوم شهر همدان جلوگیری از افزایش محدوده شهر و حفظ باغات بوده است.

سمائی با تأکید بر اینکه احداث رینگ سوم کمکی به از بین بردن حاشیه‌نشینی نمی‌کند، افزود: اتفاقا با ایجاد رینگ سوم حاشیه‌نشینی بیشتر می‌شود چرا که در اطراف معبر ساخت‌وسازهایی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد بازنگری طرح جامع همدان در سال 96 منعقد شده است، خاطرنشان کرد: بازنگری طرح جامع شهر همدان در حال انجام است و فعلا هیچ پیشنهادی از سوی مشاور درباره ایجاد رینگ سوم ارائه نشده است.

مدیر شهرسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه مشاور پس از بررسی همه‌جوانب به این نتیجه خواهد رسید که آیا رینگ سومی در شهر نیاز دارد یا خیر؟ گفت: با توجه به اینکه رینگ مرکزی همدان پیاده‌راه شده و تردد وسایل نقلیه در این محدوده محدود شده است، شهرداری همدان پیشنهاد داده که رینگ سوم در شهر وجود داشته باشد تا بار ترافیکی به رینگ‌های بعدی منتقل شود.

به گزارش ایسنا؛ امیر خجسته، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی به یکی از رسانه‌ها از اجرایی شدن احداث رینگ سوم شهر همدان خبر داد و گفت: بسیاری از مشکلات شهری اعم از حاشیه‌نشینی با ابلاغ طرح جامع شهری جدید و تصمیم بر توسعه افقی شهر حل خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه