آخرین اخبار

7. شهريور 1397 - 0:26   |   کد مطلب: 27059
کنفرانس همدان 2018 کلید خورد:
همدان میزبان 33 کشور آسیایی
اجلاس گردشگری کشورهای آسیایی ۲۰۱۸ صبح روز گذشته طی مراسمی در همدان آغاز به کار کرد.

به گزارش بهارانه، در این مراسم که در سالن اجتماعات استانداری همدان برگزار شد، معاون اول رئیس جمهور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نمایندگان مجلس، دبیرکل ای سی دی و نمایندگان گردشگری ۳۳ کشور آسیایی حضور داشتند.

استاندار همدان در کنفرانس بین المللی همدان ۲۰۱۸ ضمن خیرمقدم به میهمانان با معرفی ظرفیت های مختلف استان و شهرستان ها در زمینه های گردشگری، آموزش، صنعت و سلامت اظهار امیدواری کرد که این نشست زمینه ایجاد همکاری و سرمایه گذاری در استان شود.

نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام طه محمدی در این مراسم با بیان روایات و احادیثی در خصوص گردشگری به آماده کردن زیرساخت های مذهبی در مورد گردشگری تاکید کرد

حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در نشست سران کشورهای آسیایی گفت: همدان چهارراه مواصلاتی غرب کشور است و این یکی از ظرفیت های مهم استان است.

وی ادامه داد: همدان دارای بزرگانی همچون آیت الله بهاری و سید جمال اسدآبادی است که یکی دیگر از ظرفیت های بزرگ استان محسوب می شود.همدان ظرفیت بزرگ گردشگری، فرهنگی، سیاسی، صنعت با تاثیرات اقتصادی است که پیش از این از آنها استفاده نشده؛ اما هم اکنون بهترین فرصت برای استفاده از این ظرفیت هاست.

در ادامه دکتر مونسان، معاون گردشگری رئیس جمهور گفت: صنعت گردشگری بهترین وسیله برای توزیع عادلانه ثروت به خصوص در روستاها می باشد.هر گردشگری که به کشور وارد می شود در برگشت تبدیل به یک سفیر خواهد شد.

معاون گردشگر رئیس جمهور گفت: به ازای هر ده شغل در دنیا یک شغل مرتبط با گردشگری است و هم اکنون ایجاد شغل مهمترین دغدغه دولت است. وجود یک میلیون اثر تاریخی در کشور نشان دهنده پتانسیل گردشگری کشور است.

وی همچنین اظهار کرد: وجود آثار تاریخی پرشمار در همدان و شرایط آب و هوایی مناسب ، این استان را جزء ۵ استان برتر گردشگری در کشور قرار داده است.

در ادامه دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در اجلاس همدان2018گفت: همدان اندیشمندانی صاحب نام و مشاهیر بیشماری دارد. همدان همواره از دوران مادها همچنان می درخشد و به مدد هنرمندان، صنعتگران و سرمایه گذاران خوب می تواند از کانونهای جذاب گردشگری باشد.

وی در ادامه گفت: امیدوارم انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا این فرصت را ایجاد کند که ظرفیت های غنی گردشگری این استان به همه دنیا شناسانده شود.
گفتنی است که در این اجلاس میهمانانی از 33 کشور آسیایی حضور دارند و شرکت کنندگان در این اجلاس در طی سه روز 5 تا 7 شهریور ماه در قالب تورهایی از اماکن تاریخی و گردشگری استان بازدید می کنند تا با ظرفیت گردشگری استان آشنا شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه