آخرین اخبار

18. مهر 1397 - 16:34   |   کد مطلب: 27110
مدیرکل اداره پست استان همدان:
آدرس شهرهاي استان تغيير مي‌کند
نهم اکتبر مصادف با 17 مهرماه روز جهانی پست نامگذاری شده است. اتحادیه جهانی پست از سال 1874 با حضور22 کشور جهان در کشور سوئیس تشکیل شد و خوشبختانه کشور ایران پس از سه سال به عنوان بیست و نهمین کشور جهان به عضویت این اتحادیه جهانی درآمد و تقریباً بیش از 140 سالی می‌شود که اتحادیه جهانی پست در جهان با هدف سازماندهی و بهبود خدمات پست در سطح بین‌الملل تشکیل شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پیام، مدیرکل اداره پست استان همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور ایران به دلیل عضویت در اتحادیه جهانی پست با 192 کشور دنیا مراوده پستی دارد، گفت: پس از تشکیل اتحادیه جهانی پست در یک و نیم قرن گذشته ظهور و بروز فناوری در سال‌های اخیر دچار تغییرات بی‌بدیلی شده است.
محمد امیدی با اشاره به اینکه پست به عنوان یک صنعت، مستثنی از این تاثیرات نبوده و شرایط آن همواره در حال  تغییر، تحول و متأثر از نیازهای جامعه بوده است، افزود: صنعت پست به مقتضای شرایط اقتصادی جهان و کشور در حال پیش‌رویی و به روز شدن همواره بوده وهست.
وی در خصوص مهمترین اتفاق در یکی دو سال اخیر در بحث صنعت پست کشور ادامه داد: براساس اصل 44 قانون اساسی پست باید به بخش خصوصی محول می‌شد اما پس از روی کار آمدن دولت یازدهم و مطالعه اتحادیه جهانی هیچ کشوری در دنیا پست را به بخش خصوصی واگذار نکرد.
امیدی با بیان اینکه اساسنامه جدیدی منطبق بر نیازهای جامعه برای اداره پست تعریف شده است، خاطرنشان کرد: در این اساسنامه جهت‌گیری اداره پست تغییر کرده است.
وی در خصوص جهت‌گیری‌های جدید اداره پست اضافه کرد: طبق این اساسنامه خدمات پستی از حالت دولتی بیرون آمد و تا پایان سال 96 دو اپراتور بخش خصوصی وارد عرصه رقابت با اداره پست شد و پست از انحصار بخش دولتی خارج شد.
مدیرکل اداره پست استان همدان با اشاره به اینکه در اوایل سال جاری و اواخر سال گذشته مجوز دو اپراتور بخش خصوصی صادر شده است، اظهار کرد: این دو اراتور بخش خصوصی در حال حاضر موازی با اداره پست در کشور در حال فعالیت هستند.
امیدی یادآور شد: انحصاراً خدمات پست در گذشته فیزیکی بود اما طبق اساسنامه جدید خدمات به صورت سه وجهی علاوه بر فیزیک خدمات الکتریکی و مالی را نیز در بردارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه