آخرین اخبار

23. مهر 1397 - 12:25   |   کد مطلب: 27131
اگرچه جوان‌هاي خوب و اهل ورزش و انگيزه همداني و البته كه كل استان پراستعداد و محروم در اين كناره كشور پهلوان‌پرورمان از يك تيم خوب فوتبالي بي‌نصيب هستند، اما اين دليل نمي‌شود تا موضوع فوتبال و چرايي‌هاي بيشمار آن حرف‌وحديث اول مردم نباشد!

به گزارش بهارانه، حالا بگذريم از اينكه استان همدان به هزار دليل ريز و درشت آنقدر توسري‌خور ورزش شده است كه حتي يك تيم دلخوش‌كنك در هيچ رشته ورزشي و پرطرفدار از جمله واليبال، بستكتبال، كشتي، هاكي و غيره و غيره در ليگ‌هاي كشور نداريم تا مثل خيلي از هموطنان پُز آن را بدهيم و چشممان به بخش رقابت‌هاي ورزشي در شبكه‌هاي تلويزيوني باشد ودر نتيجه اين همه جوان‌هايمان بهانه‌گيري نكنند!
اما خوب شايد كشش ديگر تيم‌هاي فوتبالي كشورمان نظير سرخابي‌ها و جنوبي‌ها و تراختوري‌ها و زاينده‌رودي‌هاست كه لااقل حرف فوتبال از دهانمان نمي‌افتد و هر ازگاهي هم فيلمان ياد هندوستان مي‌كند كه چرا تمام استان‌هاي كوچك و بزرگ و پولدار و غيرپولدار، چند تا تيم در اغلب رشته‌ها توي مسابقات ليگ يك و 2 دارند و ما نداريم. يعني اينكه خون جوان‌هاي ما از همه كمرنگ‌تر است. يعني اينكه همه جا پول و اسپانسير و از اين حرفه‌ها وجود دارد، وليكن تانوبت همدان مي‌شود، آسمان مي‌تپد!!!
يا نه، شايد هم زبانم لال، مسئولان ورزش و مديران ارشد همه جاي ايران پهناور مي‌دانند چطوري براي رونق زيرساخت‌هاي اجتماعي خود و مطرح شدن نام حوزه مسئوليت خود، انحصار قسمت‌هايي از برنامه‌هاي ورزشي شبكه‌هاي تلويزيوني براي خود، چند تا تيم قَدَر و پرجنب‌وجوش تدارك ببيند، اما مسئولان ما به اين چيزها اعتقادي ندارند و به قولي اهل اين حرف‌ها! نيستند!
يكي از دوستان مي‌گفت، «فلاني، تو هم عجب دل خوشي داري‌ها، نكند از داستان همين تيم پاس بي‌خبري كه اين مسائل را مطرح مي‌سازي!». پاسخ دادم كه «اتفاقاً جلز و ولز خيلي از فوتبالي‌هاي شهرمان هم به خاطر فوتبالي به نام پاس است كه توي اين 10 سال، 10 بار آن را بريده‌اند و دوخته‌اند تا به قدوقواره اين رزهاي پاس درآمده است! آخر مگر يك آدم درست و حسابي چندبار بايد از يك سوراخ گزيده شود تا حواس خودرا جمع‌وجور كند!».
اين نكته را هم به دوستمان يادآوري كردم كه خيلي از حرف و واقعيت‌ها را هم نمي‌شود عنوان كرد و بايد صبر كرد و منتظر ماند تا ببينيم سرنوشت آن آدم و آن سوراخ و آن مار تا كجا ادامه خواهد داشت!
با اين حال اين دوست دلسوزان اصرار داشت بنويسيم كمي همت بايد و دلسوزي و تعهد كه اهل ورزش كشورمان هم‌اينك از مسئول و تماشاچي و يار دوازدهم و كفش استوكي‌ها و دوبنده‌پوش‌ها و بلندقامت‌ها و همه و همه، زور و تلاش و شانس خود را مصروف ليگ برتر و انتخابي تيم‌هاي ملي گذاشته‌اند و ما هنوز اندر خم همان كوچه بن‌‌بست مانده‌ايم و توي دسته دومي‌ها و پايين‌تر داريم چانه مي‌زنيم و حاشيه مي‌سازيم!!!
 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه