آخرین اخبار

23. مهر 1397 - 12:27   |   کد مطلب: 27132
پس از قطعی و نهایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مناصب اداری و اجرایی به استثنای موارد ذکر شده در این قانون، طبیعی بود که نگاه ها به مدیرانی معطوف شود که مدت هاست از بازنشستگی آنها گذشته و با این حال همچنان در این مناصب مشغول هستند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پیام، استانداران جزو این گروه از افراد هستند که باید به زودی جای خود را به مدیران جدید بدهند؛ امری که طبق گفته مسئولین کشور، آبان ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد.
این موضوع در سطح استان نیز از همان روز نخست اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مورد توجه قرار گرفت و با توجه به بازنشسته بودن مدیر ارشد استان، بحث تغییر استاندار جدی شد.
البته این تغییر سال گذشته و به دنبال آغاز به کار کابینه دوازدهم نیز مطرح شد، اما آن زمان به رغم برخی حمایت ها از این تغییر و حتی معرفی چهره هایی به عنوان گزینه استانداری از طرف گروههای سیاسی در استان، جامه عمل نپوشید و تصمیم دولت بر ماندن نیکبخت بود.
امروز اما با توجه به قانون مذکور چنینن تغییری اجتناب ناپذیر است و به زودی باید شاهد معرفی فرد جدید برای مدیریت استان باشیم، هرچند این مهم شاید قدری زمان ببرد، اما نباید بیش از حد مشمول زمان گردد.
 بر این اساس تلاش ها و حرکت های مناسب و لازم جهت فراهم نمودن زمینه های یک تغییر خوب که به هموارتر شدن مسیر توسعه استان کمک نماید، به طور جدی تری صورت گیرد.
از طرفی بزرگان و فعالان  استان نباید اجازه دهند در فضای سیاسی شاهد نوعی تشتت و پراکندگی باشیم و هر از گاهی گزینه ای مطرح و آنگاه به فراموشی سپرده شود و از چهره های جدید نام برده شود.
تعدد گزینه ها همراه با اسامی و اشخاص زیاد بدون توجه به جایگاه استان و در نظر رفتن ویژگی های آن افراد نه تنها پروسه تعیین استاندار را طولانی می کند، بلکه از انجام این مهم در شرایط مناسب و مساعد جلوگیری خواهد کرد.
سرعت و دقت در این زمینه باید به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد تا ضمن جلوگیری از طولانی شدن زمان معرفی استاندار جدید، زمینه برای یک تغییر خوب و سپردن زمام امور به فردی شایسته فراهم گردد.
مردم انتظار دارند با هر تغییری در هر سطحی نوعی تبدیل به احسن اتفاق بیافتد و با آمادن فرد جدید تحولات خوبی در استان صورت گیرد تا روند توسعه و پیشرفت استان بیش از پیش شتاب بگیرد. 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه