آخرین اخبار

3. آبان 1397 - 10:08   |   کد مطلب: 27176
سيزدهمين نمايشگاه الکامپ از 23 مهرماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان همدان برپا شده است تا فرصتي براي شناخته شدن هنرها و خلاقيت‌هاي جوانان و توليدکنندگان استان باشد و شايد مسير پيشرفت رابراي کارآفرينان و فارغ‌التحصيلان استان باز کند.

به گزارش بهارانه،به نقل از همدان پیام، اين نمايشگاه شامل نوآوري توليدات در زمينه‌هاي کامپيوتر، آي‌تي، برق، الکترونيک، ماشين‌هاي اداري، سيستم‌هاي حفاظتي، موبايل، لب‌تاپ، دوربين‌هاي ديجيتال و تبلت است.

مديرعامل شرکت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان همدان برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي در استان را بسيار با اهميت دانست و گفت: امروزه نياز خانواده‌ها به اينچنين فضا ها و اطلاعاتي كه بتواند علم روز را در اختيارشان قرار دهد دو چندان شده است.
حسين رجبيان به حضور الکامپ و اپراتورهاي صاحب نام کشوري در اين نمايشگاه اشاره کرد و  افزود: گام نهادن به حوزه الکامپ و آگاهي از مباحث روز از ضروريات انکارناپذير عصر حاضر است.
وی برگزاري مسابقه و اهداء جوايز به بازديد کنندگان را از ديگر برنامه‌هاي نمايشگاه عنوان کرد و افزود: مراکز علمي و دانشگاه‌ها در اين نمايشگاه مشارکت دارند.
در اين نمايشگاه جوانان خلاق و تحصيل کرده با محصولات خود حاضر شده بودند که صحبت کردن با آنها حس خوبي داشت. در غرفه فن‌آوري رشد دانشگاه بوعلي‌سینا پويايي و شور و نشاط کاري بيشتر ديده مي‌شد.
يکي از اين جوانان درباره محصولات غرفه فن‌آوري رشد دانشگاه بوعلي‌سینا گفت: ما با 3 محصول در این نمايشگاه حاضر شديم که از جمله آنها سيتسم رديابي خودرويي براي اشخاص، سيستم حمل و نقل آنلاين‌ هايتک و سيستم Edl روي بستر  راديويي که نخستين بار در ايران ساخته شد و کاملاً بومي است را در معرض ديدعموم قرار داده ايم  .
محمد عرب‌زاده درباره سيستم حمل و نقل توضيح داد: بي‌سيم‌هاي موجود در ادارات مانند نيروي انتظامي، اورژانس که مورد استفاده قرار مي‌گيرند آنالوگ هستند و ما سيستم ديجيتال را جايگزين کرديم که قيمت مشابه خارجي آن20 ميليون تومان است ولي محصول ما با300 هزار تومان به دست مصرف كننده مي رسد و براي 5 نفر در اين شرکت شغل ايجاد شده است.
نيروهاي مركز آموزشي فني حرفه اي خواجه نصير استان نیز از جمله كساني بودند كه  در اين نمايشگاه غرفه داشتند مدير مجتمع خواجه نصير بود و از توانمندي استادان و موفقيت‌هاي کارآموزان اين آموزشگاه سخن گفت و افزود: افراد 13 تا 25 سال را با تخصص کامل و مهارت به روز راهي بازار کار مي‌کنيم و فارغ‌التحصيلان ما در رشته‌هاي کامپيوتر، عمران و معماري اکثرأ وارد بازار کار مي‌شوند.
رضا طاهري ادامه داد: در زمينه اعتبار سنجي سال 96 رتبه يک کشوري را کسب کرده‌ايم.
محمد صالحي مسئول غرفه شرکت فن‌آوري اطلاعات و امنيت سايبري هم درباره توليداتش گفت: ما در زمينه  توليد دستگاه‌هاي مچ بند و پرينتر بيمارستاني همچنين ليبل پرينتر، بارکد اسکنر، گيت‌هاي امنيتي، کارت پرينتربانکي و کارت هويتي فعاليت مي‌كنيم .
گفتنی است اين نمايشگاه از 23 تا 27 مهرماه پذيرايي علاقمندان است.

انتهای پیام/
 
 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه