آخرین اخبار

5. آبان 1397 - 10:25   |   کد مطلب: 27184
زمانی که استارت اولیه این رویداد مهم بین المللی زده شد و مسئولان آن را رسانه ای کردند، صحبت از 10 میلیارد تومان اعتبار بود که بعدها به 12 میلیارد نیز رسید.

به گزارش بهارانه، اکنون اما تنها یک سوم این مبلغ تخصص یافته و از باقی مبلغ ادعایی خبری نیست.
بدون تردید در چنین شرایطی افکار عمومی با این پرسش جدی مواجه می شود که اگر در اختصاص اعتبار لازم و حداقلی یک رویداد مهم بین المللی مشکل داریم و پیگیری های صورت گرفته نیز در رفع چنین مشکلی کارساز نبوده است، چگونه می توان انتظار داشت  از دستاوردها و نتایج این رویداد به ویژه در حوزه گردشگری بهره‌مند شد؟
تجربه چنین رویدادهای مهمی در استان نشان می دهد که چنانچه پیگیری های لازم به ویژه در جذب اعتبارصورت نگیرد، در حد یک همایش یا اجلاس مقطعی باقی مانده و نتایج مورد انتظار را در پی نخواهد داشت.
با توجه به اهمیت رویداد همدان 2018 و انتظاراتی که به لحاظ تاثیرگذاری این رویداد در توسعه گردشگری و حتی ایجاد اشتغال به وجود آمده است، پیگیری ها باید به گونه ای باشد که مردم پس از این رویداد نتایج آن را احساس کنند.
استفاده از عنوان پایتخت گردشگری آسیا مثل دیگر عناوین مربوط به استان چنانچه صرفا بر زبان ها جاری شود و یا روی کاغذ بماند هیچ فایده ای نخواهد داشت.
تاخیر بیش از حد معمول در تخصیص اعتبار و ابهام در تحقق کامل این مهم یکی از مواردی است نشان می دهد برای رویداد همدان 2018 آنطور که باید و شاید سنگ تمام نگذاشتم و برخلاف ادعاهایمان فعلا در حد شعار مانده است.
انتظار به جایی خواهد بود اگر افکار عمومی از مسئولان مطالبه کنند که بعد از این رویداد گزارش مبسوطی از آثار و نتایج این رویداد  به ویژه در حوزه گردشگری و اشتغال ارائه دهند.
البته در حال حاضر نیز انتظار می رود در خصوص روند تخصیص اعتبار این رویداد مهم به مردم گزارش دهند.
 انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه