آخرین اخبار

1. آذر 1397 - 9:05   |   کد مطلب: 27266
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان همدان با بیان که شهدای ورزشکار مدافع حرم استان همدان در سطح کشور بی‌نظیر هستند گفت: در رابطه با معرفی این عزیزان به مردم و جامعه کم‌کاری شده است.

به گزارش بهارانه، مهدی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که فراهم کردن زمینه حضور عموم ورزشکاران استان به صورت سازمان یافته در عرصه ماموریت‌های بسیجی از مهمترین وظایف سازمان بسیج ورزشکاران استان همدان است، اظهار داشت: این سازمان با بررسی راهکارهای مختلف توانمندسازی ورزشکاران بسیجی را از نظر تعمیق معرفت دینی و بصیرت سیاسی در دستور کار خود دارد.

وی افزود: ارتقای شأن و منزلت ورزشکاران بسیجی و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در بین ورزشکاران از دیگر وظایف این سازمان است.

بابایی با بیان این که سازمان بسیج ورزشکاران استان همدان در هفته بسیج برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله برگزاری چند نشست، برگزاری مراسم جشن و غبارروبی مرقد مطهر شهدا را تدارک دیده است گفت: برنامه‌ها و اقدامات سازمان بسیج ورزشکاران استان همدان به ایام هفته بسیج ختم نمی‌شود و ما در طول سال فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی خود را دنبال و پیگیری می‌کنیم.

وی عنوان کرد: در تابستان و پاییز امسال چند اردوی جهادی را با حضور قهرمانان همدانی مسابقات کشوری و بین المللی با موضوع کارهای عمرانی در مناطق محروم و برگزاری مسابقات ورزشی در روستا‌ها برگزار کردیم.

بابایی تصریح کرد: مراسم روز فرهنگ پهلوانی را که همزمان با روز بسیج ورزشکاران است امسال در 5 شهرستان استان همدان برگزار کردیم، در حالی که این مراسم در سال‌های گذشته فقط در مرکز استان برگزار می‌شد.

وی با اشاره به این که 360 ورزشکار بسیجی استان در فروردین و اردیبهشت امسال در اردوی راهیان نور شرکت داشتند عنوان کرد: 15 محفل انس با قرآن و ختم قرآن نیز در اماکن ورزشی سطح استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

بابایی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های ویژه فرهنگی سازمان بسیج ورزشکاران استان همدان در سال 97 رونمایی از 8 مدال بین المللی ورزشکاران استان همدان اهدایی به خانواده معظم شهدا در باغ موزه دفاع مقدس بود که غرفه‌ای هم به این مدال‌ها در باغ موزه دفاع مقدس تعلق گرفت.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده موفق شدیم یک غرفه نیز به نام شهدای ورزشکار مدافع حرم در باغ موزه دفاع مقدس همدان تأسیس کنیم که در روز افتتاح این غرفه رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور، جمعی از فرماندهان سپاه انصارالحسین همدان، مدیرکل ورزش و جوانان و جمعی از خانواده معظم شهدا حضور داشتند.

وی با اشاره به این که شهیدان شمسی‌پور، صانعی، مصطفوی و بشیری، 4 شهید ورزشکار مدافع حرم استان همدان با برخورداری از ویژگی‌های خاص در میان شهدای مدافع حرم کشور منحصر به فرد و بی‌نظیر هستند گفت: متاسفانه در مورد معرفی و شناساندن این عزیزان به مردم و جامعه در استان کم کاری شده است.

بابایی عنوان کرد: شهید شمسی‌پور مدرس فدراسیون و مربی بوده و ریاست چندین هیئت ورزشی و عضویت در هیئت رئیسه یک فدراسیون را در کارنامه خود دارد. شهید صانعی مربی، داور و رییس هیئت بوده و شهید مصطفوی نیز نایب قهرمان کشور در رشته جودو بوده است.

وی تصریح کرد: این سوابق درخشانِ شهدای ورزشکار مدافع حرم استان همدان در سطح کشور بی‌نظیر است و اگر این شهدا متعلق به استان‌های دیگری بود تاکنون از زندگی این عزیزان فیلم و کتاب تهیه شده بود.

بابایی با اشاره به این که سازمان بسیج ورزشکاران با توجه به امکانات خود موفق شد یک غرفه به نام این عزیزان در باغ موزه تاسیس کند تاکید کرد: مسئولان استان، هنرمندان و اصحاب رسانه باید بسیج شوند و برای معرفی و شناساندن این شهیدان عزیز همه تلاش خود را به کار گیرند.

وی تصریح کرد: برای نوشتن کتاب شهید شمسی‌پور با موسسه راهیان فتح رایزنی‌هایی صورت گرفته که امیدواریم به نشر و چاپ کتاب در مورد این شهید بزرگوار بیانجامد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه