آخرین اخبار

1. آذر 1397 - 20:19   |   کد مطلب: 27271
معاون خدمات شهری شهردار همدان با بیان اینکه شهر همدان دارای ۶۰۰ کیلومتر شبکه جمع اوری و هدایت آب‌های سطخی‌است، گفت: با رصد مداوم اطلاعیه‌های هوا‌شناسی و برنامه‌ریزی که از قبل انجام دادیم احتمال آبگرفتگی معابر شهری را به حداقل رساندیم.

به گزارش بهارانه، وحید علی ضمیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم  در همدان، اظهار داشت: تمام تلاش نیرو‌‌های خدمات شهری شهرداری همدان از ساعت‌ها قبل از اعلام اطلاعیه‌‌های سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌های شدید افزون بر انجام خدمات شبانه‌روزی متمرکز بر رفع گیر‌های احتمالی در آبرو‌های شهری و پل‌های عبور در حدفاصل سواره‌ر و پیاده‌رو معابر بوده است.

علی ضمیر افزود: افزون بر این برنامه مشخص و زمابندی شده‌ای را هم برای پاکسازی مسیل‌ها و آبرو‌های شهری در اختیار مناطق چهار‌گانه شهرداری همدان قرار دادیم که با همکاری آنها و پیمانکاران همکار  آنان این محدوده‌ها را از زباله یا گل‌و لای پاکسازی کنند تا آب به سهولت در آبرو‌ها جریان یابد و به معابر شهری پس نزند.

وی با تاکید بر اینکه اکثر اوقات پس‌زدگی آب در بارندگی‌های شدید معابر شهری منتج از بی‌توجهی شهروندانی است که زباله خود را در جوی‌های آب رها می‌کنند گفت: به افرادی که به این کار مبادرت کردند تذکر دادیم تا مشکلات عدید‌ه‌ای را در زمان بارش‌ها در معابر شهری شاهد نباشیم. از شهروندان هم تقاضا داریم تا در ساعت مشخص شده زباله خود بیرون بگذارند تا حیوانات شهری موجب پاره شدن این کیسه‌ها نشده و مسیر جوی‌ها را بند نیاورند.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با یاد‌آوری اینکه قبل از زمان وقوع بارندگی‌های شدید همکاران خدمات شهری در آماده باش کامل هستند تا اگر مشکلی پیش آمد به یاری شهروندان بشتابند یا بند‌آمدگی‌های احتمالی را رفع کنند اظهار داشت: امکانات مورد نیاز لایروبی و خروج آب از معابر مانند کف‌کش و لجن‌کش را مهیای ارایه خدمات داریم و  700 نیروی خدمات شهری برای کمک به شهروندان آمادگی کامل دارند.

وی درباره نبود مسیر جمع‌آوری آبهای سطحی شهری هم افزود: بررسی و باز‌بینی معابر شهری را کارشناسان خدمات شهری انجام دادند و در هر کجا که به ضرورت نیاز به اجرا یا اصلاح مسیر‌  آبرو‌ها بوده است آن را اجرا کردیم بقیه طرح‌ها هم در دست اجرا است. اکنون در شهر همدان در حدود  600 کیلو‌متر شبکه جمع‌آوری و هدایت آبها‌ی سطحی داریم و سامانه 137 ارتباطی مردمی شهرداری همدان هم آماده دریافت هر گزارشی درباره آبگرفتگی‌ شهری است.

 انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه