آخرین اخبار

11. آذر 1397 - 11:04   |   کد مطلب: 27319
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان خبر داد:
تحصیل بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز استثنایی در مراکز یادگیری همدان
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان گفت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ دانش آموز استثنایی در ۱۴ مرکز یادگیری در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش بهارانه، "پروین قربانیان" در گفت و گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: روز سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذرماه برای نخستین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد بعنوان روز جهانی معلولین اعلام شد.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان به اجرای طرح های مختلف ویژه دانش آموزان استثنایی اشاره کرد و افزود: طرح‌های سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان قبل از بدو ورود به مدرسه برای ارزیابی وضعیت شنوایی، بینایی، جسمی و حرکتی و شناسایی دانش‌آموزان مشکل‌دار در یادگیری از جمله این طرح هاست.

 

وی تصریح کرد: به دانش‌آموزان دارای اختلالات یادگیری خدماتی ویژه‌ای ارائه می‌شود به طوری این دانش‌آموزان دو ساعت در هفته زیر پوشش موارد آموزش قرار می‌گیرند.

 

قربانیان با بیان اینکه میزان ارائه خدمات به دانش‌آموزان دارای اختلالات یادگیری 10 درصد افزایش داشته است، گفت: یک‌هزار و 518 دانش‌آموز دارای اختلالات یادگیری از خدمات تخصصی آموزش و پرورش استثنایی استان همدان بهره‌مند می شوند.

 

وی بیان کرد: این خدمات تخصصی به دانش‌آموزان دارای اختلالات یادگیری در 12مرکز دولتی و دو مرکز غیردولتی در شهرستان‌های همدان، ملایر، تویسرکان، اسدآباد، کبودرآهنگ، نهاوند و بهار ارائه شده است.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان همدان افزود: دانش‌آموزانی که توانایی تحصیل در مدارس عادی را دارند از آموزش تلفیقی فراگیر بهره‌مند می‌شوند و با ارجاع به موقع این دانش‌آموزان به مراکز اختلالات یادگیری مانع از بروز مشکلات ناشی از افت تحصیلی، اتلاف سرمایه‌های انسانی و مالی، مشکلات روحی و اجتماعی آنها شده است.

 

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه هستند، عنوان کرد: تأمین فضای آموزشی مناسب و در دسترس یکی از اقدامات مؤثر در راستای افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان استثنایی است.

 

پایان پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه