آخرین اخبار

11. آذر 1397 - 11:35   |   کد مطلب: 27321
مدیر اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی همدان خبر داد
افزایش ۴ درصدی قیمت تخم‌مرغ در همدان
مدیر اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان از افزایش 4 درصدی قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر خبر داد

به گزارش بهارانه، مهدی نجفیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل افزایش تقاضا و کمبود تخم مرغ رخ داده است. 

وی با بیان اینکه نیاز استان همدان به تخم‌مرغ ۲۰ هزار تن است، تصریح کرد: ۱۶ هزار تن تخم‌مرغ در استان همدان تولید می‌شود که برای تأمین نیاز استان ۴۰۰۰ تن کمبود وجود دارد.

نجفیان با اشاره به فعالیت ۳۳ واحد مرغ تخم‌گذار در استان خاطرنشان کرد: سازمان جهادکشاورزی با همکاری اتحادیه مرغ تخم‌گذار به دنبال این است که سهمیه تخم مرغ وارداتی برای استان بگیرد تا از این طریق کمبود را جبران کند.

مدیر اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه ظرفیت تولید واحدهای تخم‌گذار استان یک میلیون تن است، تصریح کرد: تولید استان خوب است اما قیمت‌ها به علت بالا بودن تقاضا همچنان بالاست.

وی ادامه داد: موضوع گرانی تخم‌مرغ مربوط به استان همدان نیست بلکه استان‌های دیگر نیز با این موضوع درگیر هستند به طوریکه قیمت تخم‌مرغ نسبت به  15 روز گذشته ۴ درصد افزایش یافته است.

نجفیان یادآور شد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ دراستان همدان ۹۲۵۰ تومان، درب مرغداری ۸۲۰۰ تومان و هر شانه تخم‌مرغ ۱۸هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۰ هزار تومان است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه