آخرین اخبار

12. آذر 1397 - 13:04   |   کد مطلب: 27325
معاون پرورشی مدرسه شاهد شهرستان بهار :
پیوستگی‌های برنامه‌های دفاع مقدس اثر بیشتری دارد
معاون پرورشی مدرسه دخترانه شاهد شهرستان بهار گفت: برنامه‌های دفاع مقدسی برای دانش‌آموزان باید پیوسته برگزار شود تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

به گزارش بهارانه، به نقل از دفاع پرس از همدان، صبح امروز دانش آموزان دختر مدرسه ابتدایی شاهد «شهید سلیمانی» از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس همدان بازدید کردند.

«اعظم السادات حسینی» معاون پرورشی مدرسه شهید سلیمانی در گفت وگو با دفاع پرس همدان اظهار داشت: در مدرسه شاهد دانش آموزان ما بیشتر نزدیک به دفاع مقدس هستند و نیاز به بازدید از این موزه را بیشتر احساس کردیم.

حسینی ادامه داد: در درس تاریخ، دانش آموزان مطالبی درباره دفاع مقدس می خوانند، اما تاثیر دیداری بیشتر از خواندن کتاب است پس بازدید از این موزه برای تثبیت در ذهن دانش آموز لازم است.

وی با اشاره به غرفه های انرژی هستهای داخل موزه دفاع مقدس گفت: دانش آموزان بعد از بازدید از این غرفه و روایتی که از راویان شنیدند متوجه شدند که شهدای انرژی هسته ای چه شخصیتهایی بودند و دانستند که چه تلاشی برای مراکز هسته ای شده بود.

معاون پرورشی مدرسه شهید سلیمانی گفت: دیدن آثار دفاع مقدس و مطالعه آن در سنین پایینتر بیشتر اثرگذار است و در ذهن ماندگار می شود، اما در دوران جوانی تاثیر و ماندگاری کمتری دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: این بازدیدها و مطالعات اگر پیوسته نباشد از ذهن می رود، به همین دلیل ما دانش آموزان را از مقطع ابتدایی با موزه دفاع مقدس آشنا میکنیم و در دوره دوم متوسطه نیز برنامه راهیان نور هست، اما در دوره اول متوسطه کاری آنچنان صورت نمی گیرد.

وی در پایان گفت: دشمن برای اثرگذاری بر روی کودکان، نوجوانان و نسل جوان خصوصاً در دوران مدرسه و دانشگاه هزینه های میلیاردی میکند، اما ما کمترین هزینه را برای رشد فکری و پرورش آنها در این زمینه نمی کنیم.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه