آخرین اخبار

12. آذر 1397 - 16:10   |   کد مطلب: 27327
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان از همکاری ۲۳ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد استان همدان در راستای رفع مشکلات خانوارهای بی‌بضاعت خبر داد.

به گزارش بهارانه، جمشید محمدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، بابیان اینکه با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در سطح استان شاهد رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت از طریق خیران همان محل و منطقه هستیم، ادامه داد:۲۳ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد استان همدان همکاری دارند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری در محله و مساجد موجب می‌شود تا اهالی محل در جریان فرآیند کمک‌های مردمی و توزیع آن در بین فقرا و نیازمندان همان محله قرار گیرند، بیان کرد: مرکز نیکوکاری مسجد مدرس، مسجد میرزا تقی، حضرت ابوالفضل شهرستان بهار، مسجد شهرستان جورقان و مسجد ازندریان از مراکز فعال استان همدان هستند.
محمدی ادامه داد: در هشت‌ماهه نخست سال جاری خیران همدانی دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به مراکز نیکوکاری در زمینه‌های جهیزیه، درمان و کمک‌معیشت نیازمندان کمک کرده‌اند.
وی همچنین با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری از سال ۹۲ شروع به فعالیت کرده‌اند، گفت: در سال گذشته مراکز نیکوکاری چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری و به نیازمندان کمک کرده‌اند.
محمدی با اشاره به اینکه توانمندسازی محرومان و کاهش فقر در جامعه، شناسایی نیازمندان واقعی محله و ارائه خدمت به آن‌ها در محل سکونت خود، ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و توسعه مشارکت‌های مردمی ازجمله اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری است، افزود: کمیته امداد با استفاده از شیوه‌های نوین الکترونیکی و افزایش مراکز نیکوکاری در استان همدان، درصدد است تا سطح همیاری و همکاری‌های مردم نیکوکار را افزایش داده و خدمات کیفی‌تری را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه دهد.
انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه