آخرین اخبار

13. آذر 1397 - 18:36   |   کد مطلب: 27332
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری همدان:
117 هزار واحد صنعتی دارای پروانه در همدان فعال است
سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان گفت: 117 هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان همدان فعال است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سیدمحمود عسگریان عصر امروز در آیین افتتاح پنجمین نمایشگاه توانمندی‌ صنایع کوچک استان همدان با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، اظهار کرد: مناسبت‌های مختلفی برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن هم بیکار ننشسته و برنامه‌هایی برای کمرنگ نشان دادن چهلمین سالگرد انقلاب در نظر گرفته است افزود: یکی از این برنامه‌ها تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه‌ای است که به کشور تحمیل شد.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان گفت: در این تنگنا تولیدکنندگان در تولید و تامین مواد اولیه، تامین مالی و ماشین‌آلات به فکر راه جایگزین بودند.

وی با بیان اینکه با وجود شرایط تحریم در سال جاری دو رویداد بین‌المللی مهم در استان همدان برگزار شد، ادامه داد: برنامه‌های مربوط به همدان به عنوان پایتخت آسیایی گردشگردی و اجلاس اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری به خوبی برگزار شد.

عسگریان با اشاره به اینکه در حوزه صنعت اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: طی پنج سال گذشته 220 کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با یک‌هزار مصوبه در حمایت از تولید صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی در استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین پیشرفت خوبی داشتیم، ادامه داد: 85 درصد از اراضی مستعد کشاورزی استان زیر پوشش آبیاری نوین است.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک در دو جبهه عرضه‌کننده و مصرف‌کننده فعالیت می‌کند، گفت: در این نمایشگاه می‌توان توانمندی‌های عرصه تولید را مشاهده کرد و مصرف‌کنندگان نیز می‌توانند کالاهای مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت 110 واحد تولیدی در این نمایشگاه گوشه‌ای از ظرفیت و توانمندی تولیدی استان است تصریح کرد: 117 هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان فعال است.

عسگری ادامه داد: 115 هزار بهربردار در بخش کشاورزی با میانگین تولید 5 میلیون تن محصولات کشاورزی در سال فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در استان 280 معدن فعال وجود دارد، اظهار کرد: 270 واحد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی به تولید می‌پردازند.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با اشاره به اینکه 22 هزار کارگاه صنایع دستی در استان فعال است، تصریح کرد: 63 هزار واحد صنفی در حوزه تولید و خدمات در استان کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه این میزان واحد تولیدی قطره‌ای از دریای واحدهای تولیدی استان هستند، گفت: با وجود شرایط تحریم، تولیدکنندگان مجدانه تلاش می‌کنند حتی یک کارگر هم از مجموعه کم نشود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه