آخرین اخبار

14. آذر 1397 - 16:57   |   کد مطلب: 27335
معاون خدمات شهری همدان مطرح كرد
آغاز جمع‌آوری آب‌های سطحی در نقاط بحرانی همدان
معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی در همدان بازنگری شد، گفت: اين طرح با توجه به وضعیت بحرانی نقاط اولویت‌بندی و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

به گزارش بهارانه، وحید علی‌ضمیر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه مطالعات جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر همدان در سال 90 تهیه و تحویل شهرداری شده است، اظهار کرد: البته تغییرات جوی، احداث تقاطع‌ها و تغییر نظام بارش، این طرح به یک بازنگری نیاز دارد.

وی با نزول کم‌سابقه بارش در اردیبهشت‌ماه اشاره کرد و افزود: پس‌ازاین رویداد با مشاوره قبلی که طرح را مهیا کرده بود، قراردادی جدید در راستای بازنگری با توجه به تغییرات امروز به عمل آمد.

معاون خدمات شهری همدان با بیان اینکه نقاط بحرانی شهر اولویت‌بندی شد تا کار هرچه زودتر آغاز و اجرایی شود، تصریح کرد: نخستین نقطه برای انجام مطالعات جمع‌آوری آب‌های سطحی تقاطع رسالت بود که در اواخر شهریورماه به شهرداری تحویل و در اسرع وقت با برگزاری مناقصه پیمانکار انتخاب شد.

وی با بیان اینکه برآورد ما برای جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر همدان 13 میلیارد تومان بود، ادامه داد: با وجود اینکه این مسأله در بودجه نیامده بود و مشکلات مالی و افزایش قیمت‌ها هم همراه شد اما مناقصه و انتخاب پیمانکار پروژه انجام شد.

علی‌ضمیر با اشاره به اینکه پیمانکار یک ماه است که تجهیز کارگاه را انجام داده و حدود 15 درصد هم پیشرفت فیزیکی حاصل‌ شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه آب‌های سطحی از میدان 9 دی و تقاطع رسالت به میدان امام حسین(ع) با لوله بتنی به ارتفاع 160 سانتی‌متر منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه 2.1 کیلومتر این مسیر با لوله و مابقی با اصلاح رودخانه انجام می‌شود، گفت: آب پس از انتقال به میدان امام حسین(ع) به رودخانه‌های خارج از شهر منتقل می‌شود.

معاون خدمات شهری همدان اظهار کرد: از آنجا که این طرح به پاییز و زمستان 97 نمی‌رسید اقدامات مقطعی و اصلاح شبکه انجام شد تا مشکلی در تقاطع رسالت و این منطقه نداشته باشیم که در بارندگی‌های اخیر نیز مشکل ایجاد نشد.

وی با بیان اینکه 24 نقطه را شناسایی کرده بودیم، افزود: بسیاری از مشکلات ناشی از آب‌گرفتگی این نقاط با اصلاحات مقطعی برطرف شده است تا طرح جامع آن به طور کامل اجرا شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه