آخرین اخبار

23. آذر 1397 - 18:35   |   کد مطلب: 27382
امام جمعه همدان با بیان اینکه مومن واقعی بر سر دین خود سر سوزنی مصالحه نمی‌کند، گفت: امروز دنیای استکبار بر سر دین با ما بی‌امان و با تمام توان می‌جنگند تا این سرمایه دینی را از ما بگیرند.

به گزارش بهارانه،به نقل از نافع، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همدان با دعوت همگان به تقوای الهی به بیان سرمایه‌های دینی که خداوند به انسان داده است پرداخت و گفت: انسان این سرمایه دینی را با هیچ چیز نمی‌توان عوض کند.

 وی ادامه داد: انسان اگر جانش به خطر افتاد مالش را فدای جان کند، اگر آبرو به خطر افتاد جانش را فدای آن می‌کند ولی اگر دینش به خطر افتاد همه چیز را باید فدای دین کند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اگر دین از دست برود همه چیز از دست رفته است، یادآور شد: امروز دنیای استکبار بر سر دین با ما بی‌امان می‌جنگند تا این سرمایه دین را از ما بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم برای حفظ سرمایه دینی به ما الگو داده و تأکید کرده که در حفظ سرمایه دینی باید خیلی دقت کنیم چرا که اگر کسی با دین خدا دشمنی کند دیگر متوجه هیچ چیزی نمی‌شود.

 

*امام جمعه شهرستان رزن:
حواسمان به فتنه‌های دشمن باشد

حجت‌الاسلام مولازاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه یادواره شهدای شهرستان با یاد شهید مفتح برگزار خواهد شد، گفت: امیدواریم مردم و دستگاه‌های دولتی با قدرت حاضر شوند.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و بیکاری ادامه داد: مردم به بهانه یلدا و عید در این شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه اسراف نکرده و بازاریان نیز از این وضعیت سوءاستفاده نکنند.

امام جمعه شهرستان رزن با تأکید بر حفظ آبروی خانواده‌های کم بضاعت و فقرا تصریح کرد: این موضوع در متون دینی ما بسیار سفارش شده است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص نقشه‌های دشمن خاطرنشان کرد: همه مردم و خصوصا خواص در حوزه سیاسی باید در ماه‌های منتهی به پایان سال و سال آینده حواس خود را بسیار جمع کرده تا بتوانیم از کین و فتنه طراحی شده دشمن با سلامتی عبور کنیم.

 

*امام جمعه شهرستان بهار
شهرستان بهار جزء کلانشهر همدان نخواهد شد

حجت الاسلام‌‌‌و المسلمین حبیب‌الله حاتم‌نیا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با دعوت به تقوای الهی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل روز کشور اشاره و اظهار کرد: توانمندی نظامی و دفاعی کشور، بدون شک یکی از مهم‏ترین محورهای راهبرد نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات است و ایران اسلامی، قدرت دفاعی خود را با یاوه‌گویی‌های آمریکا و اسرائیل کنار نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به موضوع کلانشهر شدن شهرستان بهار ادامه داد: شهرستان بهار، شهرستانی مستقل است و در هیچ شرایطی جزء کلانشهر همدان نخواهد شد.

امام جمعه شهرستان بهار به موضوع وحدت حوزه و دانشگاه و سالگرد شهادت آیت‌الله مفتح اشاره و خاطرنشان کرد: حوزه و دانشگاه دو مغز متفکر جامعه و عامل پیشرفت کشور هستند و استقلال کشور ثمره شیرین وحدت حوزه و دانشگاه است و تفرقه میان حوزه و دانشگاه از توطئه‌های دیرین استعمارگران است.

 

* امام جمعه کبودرآهنگ:
 هدف دشمن تضعیف روحیه انقلاب است

حجت‌الاسلام علی‌اکبر منصوری گفت:  تنها راه تقویت تقوی، فکر کردن به روز قیامت و حساب و کتاب در آن روز است.

وی به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با خانواده‌های معظم شهدا اشاره و اظهار کرد: امریکا یک دشمن حیله‌گر بوده که در همه لحظات به دنبال نقشه کشیدن برای نابودی این انقلاب است.

امام جمعه موقت کبودرآهنگ  با بیان اینکه همیشه باید هوشیار  بود، افزود: در این برهه نباید میدان را برای دشمن خالی کرد زیرا آنها به دنبال همین هستند.

وی با اشاره به اهداف دشمن از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد با این اقدام خود مردم را در مقابل انقلاب قرار دهد که  البته مثل همیشه نقشه‌های شومش نقش بر آب شده است.
امام جمعه شهر شیرین‌سو گفت: وجود چنین جوانان انقلابی که برای دفاع از اسلام کشور و انقلاب حتی به جنگ با داعش به کشورهای دیگر می‌روند ثمره رویش و جوشش انقلاب امام خمینی(ره) است.

منصوری در ادامه به موضع 20درصد گرانی موجود و کنوانسیون FATF اشاره و تصریح کرد: قبول این کنوانسیون در ازای نبودن گرانی یک حقه است یعنی همان چیزی که قبلا با قبول برجام بر سر ما آمد و با قبول برجام مشکلات اقتصادی یکی پس از دیگری برای کشور بوجود آمد.

 

*امام جمعه نهاوند:
انقلاب اسلامی با اقتدار به مسیر خود ادامه می‌دهد

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی گفت: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای نابودی انقلاب از انواع نقشه‌ها استفاده کردند ولی موفق نشدند.

وی اظهار کرد: رر برهه‌ای منافقین و تجزیه‌طلب‌ها را به جان انقلاب انداختند و بعد از آن با پشتیبانی از صدام در صدد نابودی انقلاب بودند.

امام جمعه نهاوند افزود: همه این  تلاش‌ها با هوشیاری مردم و با هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه‌های مختلف، خنثی شد.

وی بیان کرد: امروز نیز دشمن برای ضربه زدن به انقلاب نقشه می‌کشد که باید هوشیار باشیم.

مغیثی گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر نیز بر هوشیاری مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان تاکید کردند که باید در این زمینه آگاه باشیم و آگاه‌سازی کنیم.

وی افزود: با وجود همه تحریم‌ها و کارشکنی‌ها، انقلاب اسلامی با قدرت و عزت به مسیر پرافتخار خود ادامه داده و از این مسیر‌های سخت نیز با سربلندی عبور خواهد کرد.

 

*امام جمعه اسدآباد:
شکرگزار انقلاب باشیم

حجت الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه شهر اسداباد با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: این دو نهاد مکمل هستند و باید در کنار هم برای رسیدن انقلاب به اهدافش تلاش کنند.

وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در دیدار با خانواده های معظم شهدا، گفت: ایشان فرمودند «که ملت ایران در کشتی امن اهل بیت (ع) قرار گرفته و پیروزی متعلق به ملت ما است»، بنابراین ما باید شکرگزار این انقلاب باشیم.

امام جمعه اسدآباد به جلسه امر به معروف و نهی از منکر در روز گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: این امر در راستای اصلاح جامعه اثرگذار بوده و مصوبات این جلسه خوب بود و می‌طلبد مسؤولان دانشگاه‌ها و دانشجویان نسبت به آن اهتمام ورزند.

 

*امام جمعه شهر قهاوند:
نقش مساجد مانند دهه شصت پررنگ شود
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌حسین محققی در خطبه‌های نمازجمعه شهر قهاوند گفت با بیان اینکه نماز ستون دین است، اظهار کرد: بیشتر گرفتاری‌ها، مشکلات در زندگی فردی و اجتماعی، آلوده شدن به معاصی و شهوات و وجود لقمه‌های حرام بخاطر عدم توجه واقعی به نمازاست.

وی افزود: تضییع حق نماز یک عامل اساسی برای گمراهی و عاقبت به شری فرد و خانواده و به دنبال آن جامعه است.

امام جمعه شهر قهاوند گفت: متأسفانه بعد از جنگ تحمیلی دست‌هایی به کمک فضای تکنوکراتی حاکم بر جامعه آمد و نقش نماز و مسجد را در همه امور کمرنگ کرد.
 وی با اشاره به نقش مساجد در تربیت دهه شصت یادآور شد: باید مساجد به همان کارکرد و نقش اوایل انقلاب برگردد.

محققی بیان کرد: امروزه برای پویایی و نقش‌آفرینی مساجد باید پیش‌نماز، نمازگزاران و هیأت امنای مساجد از حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در مساجد استقبال کرده و با تندخویی و برخورد بد زمینه مسجدگریزی را فراهم نکنند.

وی به نقش آموزش و پرورش در ترویج نماز بین کودکان و نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد:  این نقش بیش از پیش باید پررنگ و قوی در احیاء، ترویج و تعمیق فرهنگ اقامه نماز اجرا شود تا شاهد نسل‌های نمازخوان و مسوولیت‌پذیر باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه