آخرین اخبار

24. آذر 1397 - 9:42   |   کد مطلب: 27385
خاموشی در شب‌ها برای شهر گردشگری همدان اتفاق خوشايندی نيست كه برای رفع این مشكل نورپردازی اماکن و المان‌ها می‌تواند به شهر کمک کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، نورپردازی المان‌های شهری در شب یکی از جاذبه‌هایی است که شهرهای گردشگری جهان در راستای ایجاد جذابیت به آن متوصل می‌شوند، در شهر همدان مدتی است این اتفاق روی داده اما هنوز گستردگی لازم را به دست نیاورده و نتوانسته به عنوان یک شاخصه از شهر مطرح شود تا شب‌های همدان مردم و گردشگران را به خیابان‌ها بکشاند.

تا چندی پیش اتمام روز به معنای تاریکی بازار و سکون خیابان‌ها بود اما در این راستا تغییرات بسیاری ایجاد شده و واحدهای صنفی و البته مردمانی هستند که شب را نیز غنیمت می‌شمارند.

تغییر آهنگ زندگی در همدان لزوم ایجاد تغییراتی را نیز در سیما و منظر شهری به ویژه شباهنگام گوشزد می‌کند. رئیس کمیسیون خدمات شهری همدان معتقد است که این شهر در  حوزه نورپردازی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده و باید اقدامات شایسته‌تری این بخش انجام شود.

سرپرست سازمان سیما و منظر شهری همدان نیز از اولویت بندی مناطق شهری برای نورپردازی خبر داده که به زودی انجام می‌شود. بنابراین با توجه به اهمیت موضوع شب در بخش گردشگری و تغییر آهنگ زندگی در همدان لزوم نورپردازی المان‌ها و نقاط مهم و حیاتی شهر بیش از پیش گوشزد می‌کند.

70 درصد شهر همدان در شب خاموش است

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: مدان منظر شهری در شب ندارد و اقدام مناسبی در این حوزه انجام نشده است.

علی فتحی با بیان اینکه بیش از 70 درصد شهر همدان در شب نورپردازی خاصی ندارد، افزود: اجرای طرح‌های نورپردازی در شب ضمن اینکه زیبایی بی‌نظیری به شهر خواهد داد هزینه کمتری نیز نسبت به امور عمرانی دیگر دارد.

وی تصریح کرد: نورپردازی شب در میدان شاهد، دیواره سبز در شهرک بهشتی به زودی انجام می‌شود.

میادین شهری و وروی‌ها نورپردازی می‌شوند

سرپرست سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری همدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد:  بخشی از روشنایی و نورپردازی شهر بر عهده وزارت نیرو است و بخشی از نورپردازی اماکن خاص بر عهده شهرداری است.

بابک مهدی‌آزاد با بیان اینکه  طی یک ماه تا 45 روز آینده چند نقطه شهری از میادین و ورودی‌های شهر را نورپردازی خواهیم کرد، افزود: نقاط پرتردد و ورودی‌های شهر در اولویت قرار گرفتند.

وی با تأکید بر اینکه نورپردازی بین پنج تا 6 پروژه در آینده نزدیک انجام می‌شود، تصریح کرد: هزینه این پروژه‌ها تابع وسعت و المان‌هایی است که در نقاط مختلف شهر به ویژه در میادین اجرا شده است.

سرپرست سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری همدان ادامه داد: به تازگی نورپردازی میدان عاشورا، مجسمه بوعلی در آرامگاه و میدان امام حسین(ع)، انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم نورپردازی آبنماها و میادین انجام شود تا چهره شهر در شب هم نمایان شود.

آزاد با بیان اینکه تجهیزات نورپردازی با افزایش قیمت بالایی مواجه شدند، گفت: اگر قبلاً با یک بودجه چهار پروژه انجام می‌شد امروز تنها یک پروژه قابل اجرا است و همین مسأله سرعت اجرا را کاهش می‌دهد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه