آخرین اخبار

9. دى 1397 - 11:13   |   کد مطلب: 27465
سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با صدور بیانیه ای به مناسبت سالروز حماسه 9 دی بر توجه بیشتر به توانمندی ها داخلی در بخش های مختلف نیروی انسانی، تجهیزاتی، فنی، علمی و فناوری برای فائق آمدن بر مشکلات کشور تاکید کرد.

به گزارش بهارانه، در این بیانیه که یک نسخه از آن روز یکشنبه به ایرنا نمابر شد آمده است: انقلاب اسلامی ایران در حال گذار از چهلمین سال خود به مثابه درختی پر بار و تنومند همچنان در حال رشد و ثمر بخشی برای انسانیت و بشریت زمان است.
بیانیه سپاه همدان می افزاید: بدون تردید در این حرکت عظیم و تاریخی، دشمنان انقلاب هزاران توطئه پنهان و آشکار را با هدف شکست ایران، طراحی و اجرا کردند. در این مجال همین بس که نظام سلطه به سرکردگی آمریکای شیطان بزرگ هنوز نتوانسته است، حتی به یکی از اهداف شوم خود دست یابد.
در ادامه این بیانیه آمده است: به اعتراف اندیشکده های رسمی آمریکا و غرب، جمهوری اسلامی ایران هفتمین قدرت برتر دنیاست اما این دشمنان که چونان مار زخم خورده به خود می پیچند، با استفاده از ظرفیت های داخلی و خارجی، فتنه های بزرگی را برای براندازی نرم از جمله فتنه های سال (78، 82، 88 و 96) طراحی و اجرا کرده اند.
در متن این بیانیه آمده است: فتنه گران در فتنه 88 علاوه بر وارد ساختن بیش از هزاران میلیارد دلار خسارت به اقتصاد کشور، موجب تشدید تحریم های خارجی شده و به موازات مخابره پیام ضعف به دشمن، پروژه «تحریم ایران» هم کلید خورد.
سپاه همدان می افزاید: برای همین هم آمریکایی‌ها با دیدن آشوب‌های داخل ایران، تنها در 10 روز اول آغاز فتنه‌ 88، 6 قطعنامه را در کنگره‌‌ آمریکا علیه ایران ارائه و به تصویب رساندند و بعد از آن نیز تحریم‌های گسترده‌‌ ای علیه ایران آغاز شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: مسئولان غربی که تا پیش از این، بر لزوم واقع‌گرایی در برابر ایران سخن به میان می‌آوردند و از ضرورت تعامل با ایران می‌گفتند، به ‌یکباره شروع به اظهارات مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران کردند.
این بیانیه می افزاید: در فتنه سال 96 مثلث شوم آمریکا - رژیم صهیونیستی، ارتجاع عرب در منطقه و منافقین کوردل با حمایت‌های استکبار،‌ فشارهای تحریمی برجامی و فرابرجامی، جنگ روانی پرشدت و تولید شورش اجتماعی در درون ایران، خرابکاری و ترور، سامانه سازی‌های اطلاعاتی و جاسوسی، در یک برنامه جمع شدند تا استراتژی براندازی از درون را محقق کنند.
در ادامه بیانیه سپاه آمده است: در تمامی فتنه ها همواره 2 عامل مهم اقداماتِ براندازی دشمن را خنثی کرده است. اول تدبیر و اقتدار رهبری در مهار بحران و دوم هوشیاری، اتحاد و انسجام ملت بزرگ ایران.
در این بیانیه با اشاره به منویات رهبری انقلاب در تیرماه سال جاری آمده است: ایشان فرمودند «ملت ایران 40 سال است که مقاومت می‌کند و تبدیل به یک درخت تناور شده است. امروز آمریکا و رژیم‌ صهیونیستی غلط می‌کنند که ملت ایران را تهدید کنند تا امروز شکست خورده‌اند و تحریم هم به برکت مقاومت شکست خواهد خورد».
آنچه مهم است در وضعیت فعلی و آتی ما با دشمن در عرصه های مختلف در نبرد هستیم. لذا برای پیروزی در این نبرد، اجرایی کردن منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولویت ضرورت هاست و آحاد جامعه و مسولان باید با تلاش شبانه روزی به آن جامه عمل بپوشند:
1- رهبر انقلاب در تاریخ (12/7/97) فرمودند: « من صریحاً اعلام میکنم: کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و محبوب دشمنان است ترویج می کنند، اینها خیانت می کنند؛ این خیانت به کشور است. اینکه ما بر طبق میل دشمن ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، بزرگ‌ترین خیانت در حقّ ملّت است. البتّه این اتّفاق نمی‌افتد، من به حول و قوّه‌ی الهی و با همراهی شما تا جان و توان دارم، نخواهم گذاشت این اتّفاق در کشور بیفتد.»
2- رهبر انقلاب در تاریخ (21/9/97 ) فرمودند: «نقشه‌هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند -یعنی در واقع نقشه‌شان لو رفت- این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال 97 بکنند، نقشه را برای سال 98 بکشند؛ مِن‌باب مثال. همه باید حواسشان جمع باشد؛ به همه‌ی ملّت عرض میکنم. آمریکا دشمن خبیثی است، دشمن حیله‌گری است، دستش با صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه در یک کاسه است و همه‌ی آنها دشمن ایران اسلامی و دشمن ملّت ایرانند؛ ما باید بیدار باشیم. البتّه ما قوی‌تر از آنها هستیم؛ آنها با این انگیزه‌ی قوی علیه جمهوری اسلامی، تاکنون هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند، بعد از این هم نمیتوانند بکنند؛ در این تردیدی نیست. دشمن ضعیف است؛«اِنَّ کَیدَ الشَّیط‌ـانِ کانَ ضَعیفا» آیه‌ی قرآن است ولیکن ما نباید غافل بشویم، ما نباید به خواب برویم».
3- در فرازی دیگر رهبر انقلاب فرمودند: «بزرگترین مبارزه با امریکا، خدمت به این مردم است. هرکه میخواهد با امریکا مبارزه اساسی کند، باید به این مردم خدمت کند. (14/3/1382)».
همچنین در تاریخ 19/10/96 فرمودند: «مسئولین کشور بایستی به مسئله‌ی اشتغال و تولید اهمّیّت بدهند؛ اینها مسائل کلیدی است. این [نکته] بیشتر خطاب به مسئولین اجرائی است؛ البتّه بقیّه‌ی مسئولین هم ممکن است نقش داشته باشند».
سپاه در این بیانیه به بیان مطالبات خود در مسئولان کشوری و استانی در چند بند پرداخته و عنوان کرده است: نپذیرفتن اسناد، متن ها، کنوانسیون ها و قراردادهای استعماری القا شده توسط آمریکا و نظام سلطه مانند از جمله سندهای خفت بار 2030 و FATF، CFT و امثالهم، پرهیز از اعتماد به آمریکا و اروپا در روابط بین الملل و دیپلماسی سیاسی، (با وجود خروج آمریکا و اروپا از برجام، هنوز با کمال تاسف برخی افراد؟؟!!! از ریسمان پوسیده ی برجام آویزانند) مورد تاکید است.
همچنین تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های بی نظیر و کم نظیر داخلی در تمامی موضوعات انسانی، نخبگانی، امکاناتی، تجهیزاتی، فنی، علمی و فناوری برای فائق آمدن بر مشکلات و حرکت در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور، توجه خاص به اشتغال زایی برای آحاد جوانان و محقق کردن وعده های انتخاباتی مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل در سال، حضور همه جانبه ی مسولان در بین مردم و پیگیری مجدانه و شبانه روزی برای حل مشکلات آن ها مورد توجه قرار گیرد.
این بیانیه می افزاید: رهبر انقلاب در دیدار رییس جمهور و اعضای هیات دولت فرمودند: «در زمینه اقتصاد باید قوی، پرحجم و با کیفیت کار کرد و مسئولان اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند.».
سپاه همدان خواستار بازسازی و جبران هر چه زودتر مشکل ایجاد شده در بازار سکه و ارز که موجب فشار اقتصادی به آحاد جامعه شده، نظارت همه جانبه و جدی دولت و دستگاه قضایی بر تخلفات بخش صنعت و تجارت که زمینه ساز احتکار، اختلاس، ارتشا و افزایش قیمت ها شده و مطالبه گری منویات و مطالباتِ به حقِ مقام معظم رهبری از مسوولان کشور توسط نخبگان، دانشگاهیان، فرهنگیان و حوزه های علمیه به عنوان فرهیختگان جامعه شد.
در پایان این بیانیه از آحاد مردم خواسته است: همچون گذشته، با صبر انقلابی در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی کرده و همچنان با فکر و عمل برگرفته از آموزه های ارزشمند اسلام، حرکت انقلاب را به سوی آرمان های متعالی آن سرعت ببخشند.
7526/2087

انتهای پیام /*

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه