آخرین اخبار

11. دى 1397 - 17:30   |   کد مطلب: 27479
روند اجرای طرح نماد در مدارس شهرستان بهار به عنوان پایلوت استانی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بهارانه، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، در این جلسه معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: ۲۰ طرح در سال های گذشته به سبک سنتی در مدارس اجرا شده و اعتقاد بر این بوده که مدیریت آسیب های اجتماعی در حوزه دانش آموزی با یک نگرش جامعی وجود داشته باشد.

عبدالله جعفری افزود: طرح نماد در حوزه جسم و روان دانش آموزان با ۱۶ دستگاه همکار اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگیهای طرح نماد، خاطرنشان کرد: راهبردی بودن طرح، زیربنایی سیستمی، فراگیری همه دانش آموزان و طولانی مدت بودن از ویژگیهایی است که این طرح را به عنوان طرح قابل امید در آموزش و پرورش مطرح کرده است.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان نیز با اشاره به اهمیت طرح نماد، اظهار کرد: این طرح در حوزه آسیب های دانش آموزی مورد توجه قرار گرفته و شامل برنامه ریزی برای پیشگیری و آموزش دانش آموزان است.

سعید گلستانی افزود: طرح نماد با پشنوانه علمی اساتید دانشگاهی در حوزه آسیب های اجتماعی دانش آموزان ابلاغ شده است که اطلاعات دانش آموز بر اساس شناسایی معلم، والدین و خود شخص در یک سامان ثبت و مشکلات فیزیکی، روحی روانی و رفتاری آنان گام به گام مشخص میشود.

وی با بیان این که طبق برنامه طرح نماد تا پایان برنامه ششم به انجام میرسد، گفت: طرح نماد در چند گروه از جمله حوزه دانش آموزی در گروه خاص، والدین و معلمان باید انجام شود که در استان همدان به صورت پایلوت شروع شده و لازم است جلسات توجیهی بیشتری برگزار کنیم.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد: طرح جامع نماد با همکاری ۶ وزارتخانه اعم از وزارت بهداشت، مؤسسات بنیاد برکت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری همدان و دیگر ارگانها با مدیریت قوه قضائیه انجام میشود.

در ادامه فرماندار بهار گفت: طرح نماد نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در شهرستان بهار با همکاری ادارات اجرا می شود.

احسان قنبری افزود: در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در دانش آموزان این طرح با یک میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است.

یوسف سعیدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار نیز گزارشی از روند اجرای طرح نماد در این شهرستان به عنوان پایلوت استانی ارائه نمود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه