آخرین اخبار

19. دى 1397 - 9:56   |   کد مطلب: 27515
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار خبر داد :
وقف منزل مسکونی به امامزاده میرشمس الدین(ع) بهار
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار از وقف یک باب منزل مسکونی به امامزاده میرشمس الدین علمدار(ع) روستای زاغه شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش بهارانه، حسن نوروزی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان از ثبت یک مورد وقف جدید در شهرستان بهار خبر داد و اظهار کرد: سید موسی حسینی محفوظ یک باب منزل مسکونی به مساحت 478 متر مربع را در روستای زاغه شهرستان بهار وقف کرد.

وی با اشاره به وقف این منزل مسکونی برای انجام امور جاری امامزاده میرشمس الدین علمدار(ع) روستای زاغه شهرستان بهار گفت: ارزش تقریبی موقوفه 50 میلیون تومان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار با تاکید به نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه افزود: فرهنگ وقف از مهمترین پدیده های پسندیده انسانی است و پیشینه تاریخی در فرهنگ دینی ما دارد.

وی با بیان اینکه وقف به عنوان یک سنت حسنه سبب تقویت جنبه های علمی اسلام و رفع مشکلات مردم می شود گفت: باید نقش اجتماعی، اقتصادی، علمی و فرهنگی وقف برای مردم بازگو شود تا کسانی که تمایل دارند به این امر خیر روی آورند.

نوروزی با تاکید بر آشنایی بیشتر مردم به ویژه نسل جوان با فرهنگ وقف، خطرنشان کرد: مشارکت قشرهای مختلف مردم در ترویج فرهنگ وقف ضروری است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه