آخرین اخبار

19. دى 1397 - 11:23   |   کد مطلب: 27518
نویسنده کتاب «پیغام ماهی‌ها» با بیان اینکه این کتاب عرض ارادتی به سردار همدانی بود گفت: عکس شهیدهمدانی در منزل شهدای حزب‌الله دیده می‌شود که این موضوع تأثیر نهضت ترجمه است که مورد تأکید مقام معظم رهبری نيز هست.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سردار گل‌علی بابایی صبح امروز در مراسم رونمایی از کتاب صوتی «پیغام ماهی‌ها» با بیان اینکه شهید همدانی عرق عجیبی به شهدا به ویژه شهدای همدانی‌ داشت اظهار کرد: ایشان ما را ملزم کرد که به درستی به نقش شهیدان همدان بپردازیم.

وی با بیان اینکه ایشان وقتی حاضر شد 90 دقیقه مصاحبه کند از نقش شاخص شهدای همدان در کتاب «مهتاب خین» گفت افزود: قبل از سخنان سردار همدانی اغلب به رشادت‌های رزمندگان در جنوب توجه می‌شد اما با پیگیری‌های سردار همدانی از نقش‌آفرینی شهدا در غرب و اتفاقات بزرگ در آن مناطق گفته شد.

نویسنده کتاب «پیغام ماهی‌ها» با بیان اینکه این کتاب عرض ارادتی به سردار همدانی بود تصریح کرد: در روز تشییع پیکر شهیدهمدانی با خودم عهد کردم که کتاب را تا اربعین سردار به نگارش درآورم.

وی با بیان اینکه 90 درصد این کتاب مربوط به خاطرات دفاع مقدس است و تنها دو فصل آن مربوط به سوریه است گفت: شبکه الجزیره کتاب «پیغام ماهی‌ها» را تحلیل کرد، این کتاب دشمنان را به چالش کشیده است.

سردار بابایی با اشاره به توصیه اکید سردار همدانی به بشاراسد به منظور مقابله با تکفیری‌ها تصریح کرد: این اتفاق رخ داد و ورق در سوریه به نفع مردم آن برگشت.

وی با اشاره به اینکه این کتاب نقش سردارهمدانی را به صورت برجسته در سوریه نشان داد گفت: کتاب به زبان عربی و انگلیسی ترجمه شده که عربی آن چاپ شده و انگلیسی آن در حال چاپ است.

نویسنده کتاب «پیغام ماهی‌ها» با بیان اینکه در بیروت از کتاب شهید همدانی استقبال بی‌نظیری شد اظهار کرد: عکس شهیدهمدانی در منزل شهدای حزب‌الله دیده می‌شود که این موضوع تأثیر نهضت ترجمه است که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست.

وی با اشاره به اینکه از کتاب «دختر شینا» هم در لبنان استقبال شد افزود: سردار همدانی نیز در این کار بسیار حساس و دقیق بود و تلاش‌های بسیاری در این حوزه به خرج داد به طوری که می‌توان شهید همدانی را در امور مختلف نظامی و فرهنگی پیشرو دانست.

سردار بابایی با بیان اینکه تاریخ جنگ برای سردار همدانی بسیار حائز اهمیت است تصریح کرد: ایشان هیچگاه از همدان غفلت نمی‌کرد و آثار مربوط به همدان را پیگیری می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه سردار همدانی همواره به خانواده شهدا سرکشی می‌کردند ادامه داد: مسؤولان کمتر به سرکشی از خانواده شهید همت می‌پرداختند و همین مسأله حرف و حدیث‌هایی را به دنبال داشت.

نویسنده کتاب «پیغام ماهی‌ها» خاطرنشان کرد: شهید همدانی به طور مداوم به خانواده شهید همت سرکشی می‌کرد و ساعت‌ها با خانواده آنها صحبت می‌کرد و سخنانشان را می‌شنید، وقتی سردار همدانی نیز شهید شد، خانواده ایشان با بنده تماس گرفت و صحت و سقم آن را جویا شد.

وی با بیان اینکه سردار همدانی در بطن مردم و بین آنها زندگی کرد گفت: ایشان وقتی از بین ما رفت همه احساس دلتنگی کردند و غمگین شدند.

بابایی با بیان اینکه شبکه بی بی سی بغض خود را نسبت به شهید همدانی نشان داد اما مردم هم ارادت خود را به تصویر کشیدند افزود: باید به مردم همدان بابت سرداران بزرگی چون شهید همدانی تبریک گفت، سرداران و بزرگان دیگری نیز در همدان هستند که راه شهید همدانی را ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه جایزه ادبی جلال در دو سال متوالی به کتاب‌های دفاع مقدس مربوط به همدان تعلق گرفت تصریح کرد: استان همدان نشان داده است علاوه بر داشتن رزمندگان پیشرو و بزرگ در حوزه ادبی نیز حرف زیادی برای گفتن دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه