آخرین اخبار

22. دى 1397 - 14:23   |   کد مطلب: 27535
رئیس پلیس راهور استان همدان با بیان اینکه سرعت زیاد عامل ۷۵ درصد تصادفات درون شهری همدان است، گفت:بخش عمده از این تصادف‌های پرسرعت شهر همدان در معابری مانند کولاب، بلوار‌ امام (ره)، گنجنامه و بلوار شهید احمدی روشن رخ داده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان،علی فکری، صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از دوربین‌های نظارت تصویری همدان با بیان اینکه بررسی آماری تصادف‌های شهر همدان نشان داد75 درصد عامل تصادف‌های شهر همدان سرعت است، اظهار داشت: اگر شهروندان به هنگام رانندگی سرعت مطمئن و ایمن را رعایت می‌کردند هیچگاه چنین حوادثی را شاهد نبودیم.

وی افزود: بخش عمده از این تصادف‌های پرسرعت شهر همدان هم در معابر مانند کولاب، بلوار‌ امام (ره)، گنجنامه و بلوار شهید احمدی روشن رخ داده است که این فضا‌ها را به دوربین‌ها رصد و پایش سرعت و ثبت تخلف مجهز کردیم.

وی گفت: در کنار نصب دوربین‌های ثبت و پایش سرعت آرام‌سازی معابر با نصب علایم ترافیکی و سرعت‌کاه هم اجرا شده است اما همچنان برخی شهروندان همدانی اصرار بر رانندگی پرسرعت در معابر شهر دارند که ایجاد حادثه هم به دلیل نبود توانایی کنترل خودرو و تخطی از سرعت مطمئن وقوع حوادث را اجتناب ناپذیر کرده است.

رئیس پلیس راهور استان همدان، اظهار داشت: هزینه بسیاری از دوربین‌هی نصب شده در معابر شهری همدان از محل اعمال قانون ماده 23 قانون راهنمایی  و رانندگی تامین شده است. دوربین‌ها جدید نصب شده هم ضعف‌ قبلی دوربین مانند مکث زمانی در ارسال تصویر و ثبت آنرا ندارد و به محض تصویر تخلف را به صورت رنگی ثبت و امکان پرینت هم دارد  همچنین دیگر هوای ابری و برفی یا تاریکی هوا مانعی در اعال قانون شدن رانندگان توسط این دوربین‌ها نیست.

سرهنگ فکری گفت: در 38 نقطه شهر همدان دوربین نصب شده داریم که همزمان از این دوربین‌ها 119 تصویر را به لحظه دریافت می‌کنیم  مانه تداخل خودروی قبلی هم در ثبت تصاویر رانندگان متخلف دیگر وجود ندارد . هر لاین حرکتی را با هر سرعتی ثبت می‌کند و به تکفیک هم تخلف قابل بررسی است و در کمتر از 10 ثانیه پیام ثبت تخلف برای راننده به صورت پیامک ارسال می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه