آخرین اخبار

29. دى 1397 - 9:53   |   کد مطلب: 27569
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان خبر داد :
همکاری16 دستگاه با آموزش و پرورش استان در اجرای طرح نماد
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان از همکاری16 دستگاه با آموزش و پرورش استان در اجرای طرح نماد خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، عبدالله جعفری در شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: آموزش و پرورش بالغ بر 20 عنوان فعالیت را در راستای مدیریت، پایش و کاهش آسیب های اجتماعی انجام می دهد که "نماد" یکی از این طرح ها است.

جعفری با بیان این که طرح نماد دربرگیرنده موضوعاتی شامل، غربالگری، آموزش، توانمند سازی و حمایت روانی و اجتماعی دانش آموزان است، افزود: انتظار می رود سایر دستگاه های همکار آموزش و پرورش که عضو این ائتلاف هستند نیز در این طرح مشارکت داشته باشند تا به اهداف مورد نظر طرح دست پیدا کنیم.

وی گفت: در سال اول برگزاری این طرح 9 دستگاه با آموزش و پرورش ائتلاف کردند و امروز شاهد همکاری16 دستگاه عضو این ائتلاف به جهت حمایت از آموزش و پرورش در اجرای هر چه بهتر این طرح هستیم.

جعفری با بیان این که طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) به دستور مقام معظم رهبری، به عنوان طرحی ویژه در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است، تصریح کرد: این طرح تحت نظارت وزارت کشور اجرا می شود و قوه قضاییه نیز دبیر اجرایی طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان از شورای سیاست گذاری، کمیته علمی- اجرایی و سازمان اجرایی به عنوان سه رکن پروژه نماد نام برد و اظهار کرد: این طرح نسبت به گذشته تغییراتی را داشته است که از آن جمله می توان به ساماندهی این فعالیت ها در سامانه همگام مدارس اشاره کرد.

وی با ااشاره به اجرای طرح نماد به صورت پایلوت با حضور تمامی آموزشگاه های یک شهرستان از هر استان کشور، گفت: با توجه به مختصات اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، شهرستان بهار به عنوان پایلوت استان همدان جهت اجرای طرح نماد انتخاب شد که 115 آموزشگاه با جمعیتی بالغ بر 11 هزار و 800 دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

جعفری با قدردانی از مدیرکل آموزش و پرورش استان در حمایت های بی دریغ از معاونت تربیت بدنی و سلامت در راستای اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: سال تحصیلی آینده تمام مدارس در قالب طرح نماد، فعالیت های مراقبتی، پیشگیرانه و مقابله با آسیب های اجتماعی را اجرا خواهند کرد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه