آخرین اخبار

3. بهمن 1397 - 9:27   |   کد مطلب: 27590
عامل 68 درصد از تصادفات که در شعاع 30 کیلومتری همدان رخ می‌دهد ایمن نبودن و استاندارد جاده‌ها است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پیام، رئیس پلیس راه استان همدان با بیان این مطلب در شورای ترافیک شهرستان همدان اظهار کرد: حدود 31 درصد از تصادفات در اطراف شهر همدان رخ می‌دهد که عدم ایمنی و استاندارد محورها و حجم بالای تردد یکی از عوامل زمینه ساز تصادفات است.
رضا عزیزی ادامه داد: رفت‌ و آمد افراد حاشیه نشین و روستایی به مرکز شهر، وجود شهرک‌های صنعتی و کارخانه و رفت‌ وآمد افراد شاغل به محل کار موجب افزایش حجم تردد در جاده‌های برون شهری شده است.
به گزارش ایسنا عزیزی با اشاره به محور جورقان به سمت پلیس راه عنوان کرد: شیب شیروانی این محور موجب تصادفات فوتی و یا جرحی در این جاده شده که بلا استثنا راننده هر خودرو پس از تصادف در این محور جان خود را ازدست داده و یادچار آسیب شدید می شوند.
وی بیان کرد: اگر اختلاف ارتفاع در این محور برطرف شود، هر خودرو پس از تصادف و یا عدم کنترل واژگون نشده و در نهایت دچارآسیب جرئی می‌شود.
رئیس پلیس راه استان همدان تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل وقوع تصادف، رعایت نکردن نکات ایمنی توسط راننده و نداشتن فرهنگ کافی رانندگی است که متاسفانه بخش قابل توجهی از علت تصادفات را به خود اختصاص می‌دهد.
عزیزی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای تردد در محورهای برون شهری باید قانون شکنی رانندگان توسط سیستم‌های هوشمند کنترل و برخورد شدیدی با این رانندگان صورت گیرد.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال تا کنون 396 تصادف ثبت شده است که دراین میان، عدم توجه به جلو با 181 مورد بیش‌ترین سهم را به خود اختصاص داده است و 12 سبقت غیر مجاز  ، 19 مورد  خستگی و خواب آلودگی ،  15 مورد انحراف به چپ، 32 تصادف  بر اثر عدم رعایت حق تقدم  و 9 موردتغییر مسیر از موارد تصادفات از ابتدای سال تا کنون هستند.
عزیزی با اشاره به آمار تصادفات در محورهای استان همدان افزود:  از ابتدای سال تاکنون در محور همدان- ملایر 57 مورد تصادف رخ داده است که 15 نفر فوت و 8 نفر مجروح شدند و همچنین در محور اسدآباد 95 تصادف با 14 نفر فوتی و 119 مجروح اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: محور سنندج نیز 35 تصادف و 4 نفر فوتی و 34 مجروح ، جاده غار علیصدر با 47 فقره تصادف  و 14 نفر فوتی و 57 مجروح، محور امام‌زاده محسن 23 تصادف و 1 نفر فوتی 39 مجروح، محور ابرو و روستاهای اطراف که یکی از مکان‌های خطرناک و غیر استاندارد است 16 فقره تصادف و 2 نفر فوتی و  15 مجروح بر جای گذاشته است.
عزیزی یادآورشد: بیش از 75 درصد از تصادفات در بازه زمانی 12 ظهر تا 12 شب رخ می‌دهد که علت آن را می‌توان حجم بالای تردد در محورها دانست.
رئیس پلیس راه استان همدان در پایان درخواست کرد: برای کاهش آمار تصادفات و تلفات تصادفات باید بودجه کافی در اختیار اداره راهداری و پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای ایمنی و استانداردسازی محورها قرار گیرد.
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه