آخرین اخبار

17. بهمن 1397 - 9:41   |   کد مطلب: 27674
همزمان با فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب و ایام ا... دهه فجر پنج طرح مسکن و شهرسازی در این استان بهره برداری و عملیات اجرایی 12 طرح دیگر آغاز می شود.

به گزارش بهارانه، مدیرکل راه و شهرسازی همدان در جمع خبرنگاران گفت: : بیمارستان 86 تختخوابی برکت آیت ا... بهاری با 310 میلیارد ریال اعتبار روزگذشته  در شهرستان بهار به بهره برداری رسید.
حسن ربانی ارشد افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع و زیربنای هشت هزار و 820 متر مربع آماده بهره برداری است.
وی ادامه داد: بهره برداری از راه روستایی چهار روستای مبارکین، باقرآباد، ترمیانک و گلستان درجزین در شهرستان های فامنین، تویسرکان و رزن از دیگر طرح های قابل بهره برداری در دهه فجر است.
ربانی ارشد بیان کرد: همزمان با بهره برداری از این طرح ها عملیات اجرایی 12 طرح نیز با اعتبار اولیه 630 میلیارد ریال آغاز می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه بهسازی و مرمت بازار تاریخی نهاوند با اعتبار 2 میلیارد و 200 میلیون ریال یکی از مهم ترین طرح هایی است که عملیات اجرایی آن آغاز می شود افزود: آغاز عملیات اجرایی بهسازی و توسعه راه های همدان- قهاوند- کمیجان، نهاوند - فیروزان و قطعه چهارم تویسرکان - کنگاور از دیگر طرح های مهم قابل بهره برداری است.
ربانی ارشد گفت: در چهل سال گذشته 2 هزار و 724 کیلومتر راه روستایی در استان همدان اجرا شده که 182 کیلومتر آن از آغاز دولت یازدهم ساخته شده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تا پایان آذر ماه امسال نزدیک به 625 کیلومتر بزرگراه و 85 کیلومتر آزاد راه در استان به بهره برداری رسیده است.
ربانی ارشد تاکید کرد: 100 درصد روستاهای بالای 50 خانوار از راه آسفالت شده بهره می برند و 99.44 درصد از جمعیت کل روستا های استان آسفالته هستند.
وی ادامه داد: ساخت بزرگراه های همدان - سنندج، همدان - کرمانشاه، همدان - ملایر، ملایر - توره، همدان - رزن - تاکستان و همچنین آزادراه ساوه تهران از طرح های مهم این اداره کل در چهل سالگی انقلاب اسلامی محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان افزود: ساخت سه بیمارستان بعثت همدان، شهید قدوسی نهاوند و بیمارستان بهار از دیگر طرح های مهم عمرانی استان است. 
وی ادامه داد: از 29 هزار و 800 واحد مسکن مهر تعهد شده، 28 هزار واحد آماده و تحویل متقاضیان شده است.
ربانی ارشد تاکید کرد: 95 محله هدف بازآفرینی در استان مصوب شده است و به نوبت عملیات بازسازی آنها انجام می شود.
 همدان شهر پرتراکم کشور
وی با تاکید بر اینکه همدان از شهرهای پرتراکم کشور محسوب می شود اظهار داشت: جمعیت در شهر همدان بسیار متراکم است و باید به صورت پیوسته این شهر گسترش یابد.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان عنوان کرد: باید با حفظ باغ ها و زمین های مستعد کشاورزی و همچنین مشاوره کارشناسی شهر همدان بزرگ شود.
وی با اشاره به اینکه گرانی مسکن برگرفته از اقتصاد کلان کشور است گفت: نبود صنایع قابل سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در مسکن و بالا بودن قیمت زمین موجب افزایش قیمت مسکن در همدان شده است.
ربانی ارشد تاکید کرد: طبق برنامه جامع باید سه هزار مسکن مصرفی در همدان ساخته شود.
وی با بیان اینکه ساخت «شهر جدید حورا» در اولویت قرار ندارد ادامه داد: در حال حاضر توسعه شهر همدان و اجرای طرج جامع شهری در اولویت قرار گرفته است.
  اجرای آزمایشی ساخت 
مسکن امید شهری در همدان
معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌ کل راه و شهرسازی استان همدان از اجرای آزمونی ساخت مسکن امید شهری همدان در محدوده جولان(شالبافان) با ۷۰۰ مترمربع مساحت خبر داد و گفت: برای این فضا انتخاب پیمانکار شده و راه شهرسازی این مسکن‌ها را می‌سازد.
محمدحسین مرادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولویت تحویل این واحدها بعد از ساخت با زوجین و خانه اولی‌ها است. برای اجرای طرح مسکن امید(مسکن اجتماعی) در کشور 12 شهر در قالب 20 طرح انتخاب شدند که همدان هم جزو این شهر‌هاست.
وی درباره باز‌آفرینی محله‌ای هم گفت: دو هزار و 700 محله برای اجرای این طرح در کل کشور مصوب شد که بر اساس آن در مدت اجرای برنامه ششم و هفتم توسعه باید در این شهرها هر سال 270 محله نوسازی، بهسازی شود که براساس عملکرد شرکت‌های خدمات‌رسان و شهرداری‌ها اعتبار مناسب از این حوزه پرداخت می‌شود.
به گزارش تسنیم ، معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان افزود: یعنی هر چقدر این نهاد‌ها کار انجام دهند به آن میزان هم اعتبار این حوزه را از راه و شهر‌سازی دریافت می‌کنند.
مرادی ابراز کرد: در استان همدان هم 95 محله شناسایی شده است که باز‌آفرینی آن بر اساس نیاز مردم اجرا خواهد شد و همانند روش گذشته که یک سری طرح تعریف می‌شد نیست. مردم نیاز خود را اعلام می‌کنند و برای مبنای آن نیاز طرح برای باز‌آفرینی محله تهیه و اجرا می‌شود.
وی اظهار داشت: امسال23 میلیارد تومان اعتبار ستاد باز‌آفرینی بوده که 114 میلیارد‌ تومان آن به دستگاه‌های خدمات‌رسان ارتباط دارد و 212 میلیارد‌تومان هم سهم‌ شهرداری‌های استان بوده است.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان هم گفت: بازنگری طرح جامع شهر رزن سال آینده اجرا می‌شود و بازنگری طرح شهر‌های همدان، اسد‌آباد و تویسرکان هم در حال اجرا است.
 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه