آخرین اخبار

18. بهمن 1397 - 16:12   |   کد مطلب: 27682
جلسه مجمع عالی بسیج بهار با حضور هیئت رئیسه برگزار شد.

به گزارش بهارانه، در این جلسه در موردفضای مجازی که یکی از موثرترین ابزارهای ایجاد شکاف فرهنگی و بروز آسیب های اجتماعی بویژه در بین جوانان و نوجوانان تبدیل شده است بحث گردید.
در جلسه هیات رئیسه مجمع عالی بسیج شهرستان بهار که در محل سپاه ناحیه بهار برگزار گردید,آقای دکتر نباتی رئیس محترم مجمع بسیج شهرستان بهار بیان داشتند:فضای مجازی به یکی از موثرترین ابزارهای ایجاد شکاف فرهنگی و بروز آسیب های اجتماعی بویژه در بین جوانان و نوجوانان تبدیل شده است بطوری که دشمن با علم به قدرت نرم جمهوری اسلامی سعی در انحراف جوانان و خانواده ها دارد.
وی همچنین با اشاره به اینکه کاربران با هزینه های شخصی خود اقدام به تولید محتوا برای شبکه ها می کنند افزودند کاربران فعال در شبکه های اجتماعی مالک هیچیک از محتواهایی که در شبکههای اجتماعی تان منتشر می کنند نیستند.
نباتی افزود، 2.5 میلیارد نفر در جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، روزانه 300 میلیون عکس فقط در فیسبوک آپلود می شود و میلیون ها عکس و فیلم و مطلب تولید و در سایر پیام رسان های اجتماعی منتشر می شود.
در واقع هر چیزی که در شبکه های اجتماعی اعم از مطالب نوشتاری، عکس و فیلم های شخصی و ... که توسط کاربران منتشر می شود متعلق به این شبکه های اجتماعی بوده و کاربران نمیتوانند هیچ ادعایی روی آنها داشته باشند. پس با این اوصاف میتوان نتیجه گرفت که چیزی به عنوان حق مالکیت در فضای شبکه های اجتماعی وجود ندارد.
در ادامه خانم غیبی از اعضای موثر مجمع عالی بسیج ،در این جلسه به تعدادی از آسیب های فضای مجازی اشاره داشتند، که مهمترین آن را طلاق عاطفی برشمردند،معظل پنهانی که خانواده های امروزی دچار آن شده اند همچنین شبکه های مجازی را بستری برای ایجاد و بلوغ زود رس کودکان ونونهالان برشمردند،که همه ی این آسیبها به نداشتن مدیریت در استفاده از فضای مجازی برمیگردد.

در پایان خانم غیبی افزود اگر تربیت و آموزش در خانه،مدرسه، رسانه، کنترل شده باشد و آموزش استفاده درست به کودکان و نوجوانان داده شود ، مشکل اجتماعی و فردی به وجود نمی آید.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه