آخرین اخبار

19. بهمن 1397 - 11:16   |   کد مطلب: 27686
مدیر مرکز آموزشی درمانی بعثت همدان از پیشرفت 35 درصدی مرکز جامع سرطان، عملیاتی شدن اورژانس دوم در سال آینده و جانمایی فضای فیزیکی همراه‌سرادر مجتمع آموزشی درمانی بعثت خبر داد.

به گزارش بهارانه، حمید کیانی‌فتوت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: با توجه به جایگاه خاص و شرایط استراتژیک قرارگیری استان همدان در کریدور اصلی غرب به مرکز کشور مرکزی مجهز برای ترددهای متعدد یک بیمارستان لیبرال و یک مرکز تروما به بزرگی و توانمندی مرکز بعثت لازم‌ بود بیماران ارجاع داده شده از دیگر مراکز بتوانند در بیمارستان خدمات دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیمارستان بعثت سانتر چندین سرویس شامل اطفال، مغز و اعصاب، ارتوپدی و ... است افزود: بیمارستان سوختگی سال گذشته افتتاح شد و به تازگی با جابجایی بیمارستان سوختگی این بخش به بخش زنان و زایمان اختصاص پیدا می‌کند.

مدیر مرکز آموزشی درمانی بعثت یادآور شد: هم‌اکنون یک دستگاه بالگرد مجهز در اختیار بیمارستان قرار گرفته است و 24 ساعته در اختیار بیمارستان است.

وی گفت: مرکز جامع سرطان حدود 35 درصد پیشرفت دارد که امید می‌رود فاز یک این مرکز تیرماه سال آینده افتتاح شود و بار بیماران سرطانی را کاهش دهد.

کیانی با اشاره به اینکه بیمارستان بعثت با توجه به وسعت بالا ظرفیت و توان گسترش زیادی دارد اضافه کرد: دستگاه شتاب‌دهنده خریداری و در دانشگاه مستقر شده که برای قرارگیری در مرکز جامع سرطان آماده می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: در خصوص بیماران سرطانی کارهای خیلی خوبی انجام شده و یک پروژه شهرستان بهار با مشارکت خیرین برای راحتی خانواده‌هایی که فرزندانشان به سرطان مبتلا می‌شود در بیمارستان بعثت افتتاح شد.

مدیر مرکز آموزشی درمانی بعثت همدان مسیر توسعه‌ای مرکز آموزشی درمانی بعثت را رو به پیشرفت دانست و گفت: با طرح توسعه اورژانس، توانمندی بیمارستان بعثت به دو برابر وضعیت موجود می‌رسد که امید می‌رود سال آینده در این ایام اورژانس دوم نیز عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌ها و ابزار و تخصص‌های مختلف در بیمارستان بعثت فراهم شده از خریداری سیتی‌اسکن دوم‌ در بیمارستان بعثت خبر داد و گفت: این دستگاه در حال آماده‌سازی برای نصب و اجراست.

کیانی ایجاد «همراه‌سرا» به دلیل کثرت مراجعه بیماران را در دستور کار دانست و گفت: کارهای اولیه از جمله جانمایی فضای فیزیکی انجام شده و خیرین آماده به کار هستند که انتظار می‌رود اوایل سال آینده کلنگ‌زنی آن انجام شود.

وی گفت: با توجه به پیشرفت خوب ساختمان مرکز جامع سرطان به منظور راه‌اندازی فاز یک مرکز جامع سرطان تیمی هفته آینده در معاونت درمان وزارت بهداشت حاضر می‌شود و اقدامات لازم برای خرید اولیه تجهیزات مورد نیاز انجام می‌شود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی بعثت همدان از افتتاح پروژه مرکز مهارت‌های معاونت آموزشی (اسکیل لب) مرکز آموزشی درمانی بعثت در آینده نزدیک خبر داد و خاطر‌نشان کرد: توانمندی خوبی در آموزش پزشکان و دانشجویان رشته‌های پزشکی وجود دارد.

وی افزود: پروژه اورژانس جدید مرکز آموزشی درمانی بعثت در اوایل سال آینده انجام می‌شود و در نهایت اقدام ‌به سرویس‌دهی می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه