آخرین اخبار

20. بهمن 1397 - 11:39   |   کد مطلب: 27691
مدیرکل دامپزشکی استان همدان بااشاره به حضور بازرسان دامپزشکی در کشتارگاه های همدان گفت: از ابتدای امسال بازرسان ۶۹ تن گوشت غیربهداشتی را از زنجیره چرخه مصرف در همدان خارج کرده اند.

به گزارش بهارانه، محمودرضا رسولی بااشاره به اقدامات دامپزشکی در خصوص حفظ و ارتقاء بهداشت عمومی و نظارت و بازرسی بر تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد  ۱۴۸ هزار و ۶۷۹ رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان همدان ذبح و مورد نظارت شرعی و بهداشتی قرارگرفته اند.

وی  با بیان اینکه وزن تقریبی دام های ذبح شده بیش از ۶ هزار ۸۶۵ تن بوده است، گفت: طی بازرسی عوامل دامپزشکی در کشتارگاه های استان همدان ضبط و معدوم سازی بیش از ۶۹ تن گوشت غیربهداشتی انجام و این گوشت ها از زنجیره مصرف خارج شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در زمینه کشتار طیور در استان همدان نیز گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در ۵ کشتارگاه صنعتی طیور استان همدان حدود ۱۰ میلیون و ۵۱۱ هزار قطعه طیور ذبح و مورد نظارت شرعی و بهداشتی قرار گرفته که از این تعداد بیش از ۷۳ هزار و ۳۴۳  قطعه ۱۱۰ شامل تن به دلایل بهداشتی نبودن از چرخه مصرف انسانی خارج و ضبط و معدوم شده است.  

وی با بیان میزان کنترل و بازرسی بهداشتی و نظارت بر مواد خام دامی در مراکز تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه این مواد گفت: بیش از ۹۶ هزار مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع، بسته بندی، عرضه و رستورانهای استان همدان انجام شده که حاصل این بازرسی ها ضبط و معدوم سازی ۲۷۷ هزار و ۶۳۰ کیلوگرم مواد خام دامی غیر قابل مصرف در سطح استان بوده که از چرخه مصرف حذف شده است.
 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه