آخرین اخبار

21. بهمن 1397 - 12:40   |   کد مطلب: 27695
با استقبال گرم علاقمندان در شهرستان بهار برگزار شد:
برگزاری جلسه نقدوبررسی کتاب"گلستان یازدهم"
جلسه نقدوبررسی کتاب"گلستان یازدهم" نوشته بهنازضرابی زاده بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی درکتابخانه عمومی شهیدباهنر برگزار گردید.

به گزارش بهارانه، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان،معصومه فزونی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهار از برگزاری جلسه نقدوبررسی کتاب"گلستان یازدهم"خاطرات زهراپناهی روا همسرشهیدعلی چیت سازیان تالیف بهنازضرابی زاده بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باحضور بهناز ضرابی زاده نویسنده کتاب، احسان قنبری فرماندار شهرستان  ،  جمعی از مسئولین ، ایثارگران و علاقمندان  در محل کتابخانه شهید باهنر بهار خبرداد.

در ابتدا فزونی رییس اداره شهرستان ضمن عرض خیر مقدم و پاسداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان داشت: انقلاب اسلامی ایران خالق فضایی بود که در درون این فضا، ادبیاتی شکل گرفت و رواج یافت  و نسل جدیدی از ادبا و شاعران و نویسندگان ظهور یافتند که خالق ادبیاتی مشحون از حماسه های انقلابی، اسلامی شدند. وی مهم ترین ویژگی انقلاب اسلامی را خلق ادبیات مقاومت و ایثار  در قلم نویسندگان دا نست و افزود اینک در این حوزه به معرفی یکی از این نویسندگان ویک کتاب ارزشمندو فاخر با هدف ترویج فرهنگ ادبیات مقاومت و ایثار در بین علاقمندان می پردازیم.

 در ادامه 8  نفر از منقدین و اساتید  شهرستان به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پیرامون کتاب مورد نظر پرداختند و به دو مشخصه اصلی "عشق و رنج" در این کتاب اشاره کردند که زندگی همسران شهدا در دوران دفاع مقدس را به تصویر می کشد. ایجاد حس همزاد پنداری در مخاطب از مهم ترین ویژگی های کتاب می باشد . شروع داستان کتاب از آخر به اول، فصل بندی های زیبا و هوشمندانه و  انتخاب تصویر زیبا از لبخند شهید چیت سازیان بر جلد کتاب بر زیبایی اثر افزوده است .   نثر کتاب نیزبسیار ساده، روان ، بی تکلف و نزدیک به سهل ممتنع می باشد . استفاده از اصطلاحات ، اشعار و ضرب المثل ها و کنایات و رنگ بومی و محلی داستان، این کتاب را متنوع و تحرک نثر را بسیار زیاد کرده است.

مریم عباسی کارشناس نقد و عضوانجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهار نیز درباره کتاب"گلستان یازدهم" عنوان داشت  :کتاب بیانگر مشقت های همسران شهدا است که باتحمل رنج ودوری از همسر، الگوی تمام عیاری برای زنان کشورمان می باشند. وی از ویژگی های شاخص کتاب  روح زنانگی وفوق العاده عاطفی آن  دانست.

 

در ادامه :احسان قنبری فرماندار شهرستان بهار به عنوان همرزم شهیدعلی چیت سازیان ،خاطراتی از رشادت ها ، شجاعت ها، عطوفت ، ساده زیستی و گمنامی  این شهیدوالامقام را بازگو کرده و به جمله معروف این شهید که گفته بود:" کسی از سیم‌خاردارهای دشمن می‌گذرد که سیم‌خاردار نفسش گذشته باشد"  اشاره کرد و افزود مقام معظم ر هبری با اشاره به این جمله فرمودند : "این باوردر خون و پوست‌واستخوانم رسوخ می‌کند که فقط این‌یک جمله شعاری نیست؛ بلکه عملکرد او بود". و شهید خود مصداق بارز این جمله ارزشمند بود که در وضعیت فعلی جامعه بایستی سرلوحه تمامی مسئولین باشد.

درادامه بهنازضرابی زاده نویسنده کتاب"گلستان یازدهم" ضمن تقدیر از برگزاری برنامه به بیان خاطراتی از نحوه نگارش کتاب و الطاف مقام معظم رهبری با تقریظ بسیار ارزشمند ایشان به کتاب اشاره و نگارش این کتاب را زمینه ساز معرفی هرچه بهتراین سردار گمنام در سطح کشور و عرصه بین المللی دانست.

در پایان به پاس  حضور ارزنده خانم بهنازضرابی زاده به عنوان نویسنده کتاب و منقدین به رسم یادبود هدایایی   اهداء گردید.

 

  لازم به ذکر است از تقریظ حضرت آیت الله خامنه ای به کتاب مذکور در مراسم ششمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در حسینیه امام خمینی(ره) همدان رونمایی گردید

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه