آخرین اخبار

22. بهمن 1397 - 10:23   |   کد مطلب: 27699
یادواره شهدای روستای حسین آباد عاشوری با گرامیداشت یاد و نام آخرین شهید استان همدان در مبارزات انقلابی بهمن ۵۷ و شهید سال شهرستان شهیدپرور بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه، چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر مراسم بزرگداشت شهید "محمدحسین عاشوری" در زادگاهش روستای "حسین آباد عاشوری" شهرستان بهار برگزار شد.

شهید "محمدحسین عاشوری از شهدای انقلاب است که 21 بهمن 57 به شهادت رسیده و به عنوان شهید سال شهرستان بهار معرفی شده و از برکات وجود شهید عاشوری این بود که به سفارش آیت الله مدنی، مردم نام روستا از «یعقوب شاه» به «حسین آباد عاشوری» تغییر دادند، روستایی که در مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس 14 شهید را تقدیم انقلاب کرده است.

ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر شهرستان بهار به منظور بزرگداشت یاد و نام این جوان بصیر و انقلابی به همراه اهالی روستا مراسم باشکوهی را برای این شهید بزرگوار و 13 لاله سرخ دفاع مقدس برگزار کردند.

به گزارش تسنیم، بهمن 57 وقتی رژیم شاهنشاهی در آستانه سقوط قرار گرفته بود، ستون زرهی لشگر 81 کرمانشاه برای سرکوب کردن حرکت انقلابی مردم تهران عازم پایتخت شده، اما مردم شهرهای بهار، مریانج و همدان به رهبری شهید آیت الله مدنی در جاده همدان - کرمانشاه سینه خود را سپر تانکها کردند تا اجازه ندهند نیروی کمکی به تهران رود.

"محمدحسین" هم با گروهی از مردم روستا به همدان آمد و در جاده مستقر شد، تعدادی از مردم با نظامیان که قصد عبور از دیواره مردمی را داشتند، درگیر شدند که در این بین «محمدحسین عاشوری» به وسیله فرمانده این یگان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در 19 سالگی به شهادت رسید.

درنهایت به لطف خداوند و پس از سخنرانی روشنگرانه و دلسوزانه شهید مدنی برای ارتش مبنی بر خودداری از کشتار مردم، ستون زرهی متوقف شد و سپس شهید مدنی با جمع بسیاری از مردم، پیکر پاک این شهید را به روستا انتقال داده و پس از تشییع باشکوه به خاک سپردند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه