آخرین اخبار

26. بهمن 1397 - 11:54   |   کد مطلب: 27730
دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازار همدان:
بازار شب عید خوبی پیش‌بینی می‌شود/ قیمت سبزی کاهش می‌یابد
دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازار همدان با بیان اینکه به زودی قیمت سبزی کاهش می‌یابد گفت: با توجه به تدابیری که دولت اندیشیده و با همکاری بازار و رسانه‌ها بازار شب عید خوبی خواهیم داشت.

به گزارش بهارانه، علیرضا شمس امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به افزایش قیمت سبزی در همدان اظهار کرد: فروش سبزی بیش از 7 هزار تومان مصداق گرانفروشی است.

وی با بیان اینکه همه نوع سبزی به جز ریحان کیلویی 4 هزار تومان خریداری می‌شود تصریح کرد: قیمت ریحان بین 8 تا 10 هزار تومان است و وقتی سرشکن می‌شود قیمت تمام شده 5 هزار تومان می‌شود و با 35 درصد سود قانونی در نظر گرفته شده قیمت نهایی 7 هزار تومان می‌شود.

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازار همدان با بیان اینکه افزایش قیمت سبزی دوام نمی‌آورد ادامه داد: این افزایش قیمت به دلیل سیلی بوده که در استان خوزستان آمده است و در آینده کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه قیمت گوجه‌فرنگی بین 4 هزار تا 6 هزار تومان است خاطرنشان کرد: کیفیت گوجه‌های بازار مناسب است و با توجه به آن قیمت آن در بازه فوق تعیین می‌شود.

شمس درباره پرتقال نیز گفت: پرتقال‌های وارد شده در بازار اگرچه با افزایش قیمت مواجه بودند اما کیفیت آن نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه هنوز سیب درختی دست باغداران است اظهار کرد: باغدارانی هستند که توانایی دپو کردن سیب را دارند و منتظر افزایش قیمت هستند و در کنار آن نیم نگاهی نیز به صادرات دارند.

دبیر جامعه اسلامی اصناف و بازار همدان افزود: تدابیر خوبی در حوزه ذخیره‌سازی میوه و مرکبات اندیشیده شده و به نظر می‌رسد بازار خوبی در شب عید داشته باشیم.

وی تصریح کرد: دولت مسؤول تأمین میوه بازار نیست بلکه باید با ذخایر خود به تنظیم بازار بپردازد.

شمس ادامه داد: به نظر می‌رسد با همکاری بین دولت، بازار و رسانه‌ها می‌توانیم بازار شب عید خوبی را در تجربه کنیم.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم خاطرنشان کرد: مردم ما با جان از این نظام دفاع کردند و این مشکلات  را نیز که بزرگتر‌ از موارد گذشته نیست، پشت سر می‌گذارند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه