آخرین اخبار

27. بهمن 1397 - 12:15   |   کد مطلب: 27736
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزی استان همدان خبر داد
واگذاری 99 پروژه همدان به بخش خصوصی
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزی استان همدان گفت: در سال‌جاری 99 پروژه استان همدان به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سید اسکندر صیدایی پیش از ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار در سال‌ جاری 99 پروژه استان همدان به بخش خصوصی واگذار شده است اظهار کرد: از 99 پروژه واگذار شده به بخش خصوصی، 29 پروژه مربوط به منابع طبیعی و دو پروژه مربوط به فنی و حرفه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه تعداد پروژه واگذار شده علوم پزشکی دو مورد و جهاد کشاورزی 9 مورد است ادامه داد: آموزش و پرورش 10 پروژه، آب منطقه‌ای چهار پروژه، آب و فاضلاب 15 پروژه، ورزش و جوانان چهار پروژه و شرکت شهرک‌های صنعتی یک پروژه به بخش خصوصی واگذار کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب روستایی در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی فرایند خوبی را طی می‌کنند بیان کرد: از 99 پروژه واگذار شده به بخش خصوصی در استان 50 پروژه جدید، یک پروژه نیمه تمام و 48 پروژه تکمیل شده است.

برگزاری 6 رویداد استارتاپی در همدان

رئیس پارک و علم فناوری استان همدان نیز در ادامه با بیان اینکه حمایت از پارک‌های علم و فناروی برای تولید کالای ایران به عنوان اولویت ستاد اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: در سال‌جاری هدف‌گذاری پارک علم و فناوری استان برگزاری 10 رویداد استارتاپ بوده که در مدت 9 ماه 6 مورد برگزار شده است.

مجید کزازی با اشاره به اینکه برگزاری 20 دوره‌ و کارگاه‌ آموزشی هدف گذاری سال‌ جاری بوده که 10 مورد در مدت 9 ماه برگزار شده است ادامه داد: حضور در نمایشگاه تخصصی برای صادرات و معرفی واحد‌های فناور 9 مورد بوده که بیشتر از هدف‌گذاری انجام شده است.

وی به تشکیل صندوق پژوهش و فناوری اشاره کرد و با بیان اینکه امروز سیاست پولی حاکم بر کشور مناسب فناوری نیست تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری یک صندوق ریسک‌پذیر است که هدف از تشکیل آن سودآوری نیست بلکه حمایت از ایده‌ هدف قرار دارد.

رئیس پارک و علم فناوری استان همدان با اشاره به اینکه در شرف اخذ مجوز برای صندوق پژوهش و فناوری هستیم ادامه داد: به احتمال زیاد قبل از آغاز سال جدید، 98 مجوز صندوق گرفته شود.

در مدیریت حرفه‌ای نیستیم

معاون عمرانی استاندار همدان نیز در ادامه با بیان اینکه باید بیانیه مقام معظم رهبری را چندین بار خواند اظهار کرد: این بیانیه جامع و کامل است و برنامه‌ها باید براساس آن تنظیم شود.

محمودرضا عراقی با اشاره به اینکه نخستین توسعه‌ای که باید اتفاق افتد، توسعه انسانی است ادامه داد: در بسیاری از کار‌ها حرفه‌ای هستیم، اما در مدیریت حرفه‌ای نیستیم.

وی با بیان اینکه در مدیریت حرفه‌ای باید خواسته‌ها حرفه‌ای و نرم بیان شود تاکید کرد: باید در حرفه‌ای شدن خود در مدیریت کار کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه