آخرین اخبار

28. بهمن 1397 - 9:21   |   کد مطلب: 27737
در نشست خبری نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با اهالی رسانه شهرستان بهار مطرح شد :
بومی بودن مدیران برایم اهمیتی ندارد
در نشست خبری که نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با اصحاب رسانه این شهرستان داشت در مورد موضوعاتی همچون بودجه تخصیصی به شهرستان، طرح افزایش نمایندگان مجلس و مدیران بومی گفتگو شد.

به گزارش بهارانه، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در نشست خبری که با اصحاب رسانه این شهرستان در فرمانداری بهار برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس بعد از لایحه بودجه در دستور کار مجلس قرار می گیرد
محمدعلی پورمختار نماینده مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران شهرستان بهار در مورد افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به فوریت این طرح رای داده است ؛ اما دولت به دلیل افزایش هزینه های عمومی کشور با آن مخالف است، ولی مجلس مصر است که این طرح به تصویب برسد.
پورمختار ادامه داد: فرصتی داده شده که نظر شورای نگهبان نیز در مورد این طرح پرسیده شود و پس از تصویب لایحه بودجه کشور در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت و امیدوار هستیم که طرح به تصویب برسد.
جذب 60 درصد از بودجه شهرستان بهار به شهر لالجین صحت ندارد
پورمختار در ادامه میزان بودجه اختصاصی به شهرستان بهار در هر سال را بالغ بر 8 درصد اعتبارات کل استان عنوان کرد و گفت: این در صورتی است که شهرستان بهار 7.5 درصد از جمعیت استان را دارد و امسال تاکنون حدود 26درصد از بودجه تخصیص داده شده است.
فرماندار بهار در ادامه در خصوص اظهار نظر یکی از کارکنان بخشداری لالجین در خصوص جذب 60 درصد از بودجه شهرستان بهار به شهر لالجین گفت: این یک اظهار نظر غیر واقع و غیر کارشناسی شده از سوی یکی از کارکنان بوده که بلافاصله من به این شخص تذکر داده و با وی برخورد کردم.
قنبری در خصوص بودجه اختصاص یافته به شهرستان گفت: تنها ده درصد از بودجه هر شهرستان در اختیار فرمانداری است و این میزان نیز ابتدا صرف پروژه های نیمه تمام شده و سپس در قسمت های دیگر هزینه می شود.
وی همچنین گفت: در طی 4 سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان حدود 90 درصد بودجه ها در شهر بهار هزینه شده ، چرا که اولویت با این طرح ها بوده و این طرح ها متعلق به کل شهرستان است.
اوقاف باعث بدبختی و گرفتاری مردم کبودراهنگ و لالجین شده است
پورمختار در پاسخ به سوالی در خصوص تعیین تکلیف اوقاف در شهر لالجین گفت: بنا به ملاحظات شرعی که وجود داشت قبول کردیم که اوقاف صاحب حق است و در سال 92 در مورد تبدیل به احسن کردن زمین های لالجین با اوقاف به توافق رسیدیم اما بعدها اوقاف به بهانه اینکه قیمت کارشناسی شده پایین است جلوی کار را گرفت ؛ اما این از مطالبات جدی مردم دو شهر لالجین و کبودراهنگ است و من نیز پیگیر این موضوع خواهم بود.
وی همچنین اوقاف را موجب کندی پیشرفت در دو شهر لالجین و کبودراهنگ دانست و گفت: اوقاف باعث بدبختی و گرفتاری مردم در این دو شهر شده و مانع از سرمایه گذاری شده و امیدواریم که اوقاف دست از لجاجت بردارد تا مردم با خیالی آسوده به زندگی خود بپردازند.
بومی بودن مدیران برایم اهمیتی ندارد
وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد مدیران بومی شهرستان گفت: این که چند درصد از مدیران شهرستان بومی هستند برای من اهمیتی ندارد؛ چراکه این امر را یک موضوع انحرافی می دانم و این موضوع را مهم نمی دانم.
پورمختار ادامه داد: گرچه تلاش ما این است که بومی انتخاب کنیم اما تا وقتی که یک فرد بومی با شرایط مناسب نتوانیم پیدا کنیم مجبوریم از مدیران غیر بومی در شهرستان استفاده کنیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص بحث کلانشهری همدان گفت: این یک بحث سیاسی است و چند سال است که گفته می شود؛ اما اینها ساخته و پرداخته تخیلات برخی افراد است و هیچ گاه اتفاق نمی افتد چرا که بهار یک شهرستان مستقل است و هیچ گاه به همدان ملحق نخواهد شد.
موافق طرح استانی شدن انتخابات هستم
وی در خصوص استانی شدن انتخابات گفت: کلیات این طرح در مجلس تصویب شده و 200 نفر از نمایندگان موافق این موضوع هستند و من نیز موافق آن هستم چرا که این طرح موجب بالارفتن کار حزبی شده و باعث همگرایی نمایندگان می شود.
وی در خصوص دیدار مردمی و جلسات عمومی با مردم گفت: در دفتر دیدار مردمی داریم و هر گروهی می تواند با مراجعه به دفتر در دیدار عمومی شرکت کند، اما برای گروه های خاص همچون سمن هایا فعالین اجتماعی یا صنوف نیز اگر تقاضا باشد حتما دیدار عمومی خواهیم داشت.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه