آخرین اخبار

28. بهمن 1397 - 17:15   |   کد مطلب: 27739
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان خبر داد
پرداخت 330 مورد بسته بهداشتی به مددجویان همدان
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک همدان از توزیع بسته‌های بهداشتی در بین مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش بهارانه، جعفر بهرامی‌خشنود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: با همکاری خیرین شهرستان همدان به مناسبت دهه فجر 330 بسته سبد بهداشتی در بین مددجویان زیر پوشش کمیته امداد توزیع شد.

وی با بیان اینکه در این زمینه 25 میلیون و 500 هزار تومان هزینه شده است افزود: برای هر سبد غذایی 78 هزار تومان پرداخت ‌شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک همدان گفت: خانواده‌هایی که در کلاس‌های آموزش خانواده و هیأت قمر بنی هاشم(ع) حضور فعال داشته باشند در اولویت دریافت سبدهای بهداشتی قرار گرفته‌اند و از ابتدای سال جای هیأت قمر بنی‌هاشم(ع) با حضور 200 نفر از مددجویان به اجرای برنامه‌های فرهنگی پرداخته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری یک‌هزار و 200 نفر از مددجویان کلاس‌های آموزش فرهنگی را به پایان رسانده‌اند و موفق به گذراندن پایان دوره شده‌اند.

 پرداخت 95 مورد کمک‌هزینه ازدواج به نوعروسان زیرپوشش

بهرامی‌خشنود بیان کرد: 95 نفر از نوعروسان زیرپوشش کمیته امداد منطقه یک همدان از ابتدای سال جاری تاکنون در دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج شرکت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: برای تقویت بنیان خانواده و بهره‌مندی نوعروسان از آموزش‌های قبل از ازدواج این منطقه اقدام به برگزاری 9 دوره آموزشی برای نوعروسان کرده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک همدان اضافه کرد: در این دوره‌های آموزشی ۱۷ ساعته که با بهره‌گیری از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه انجام ‌شده است، مباحث احکام ویژه نوعروسان، اخلاق در خانواده، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی دینی و مهارت‌های همسرداری آموزش داده ‌شده است.

وی ادامه داد: جلسه پرسش و پاسخ نوعروسان با مشاوران مجرب دینی و تربیتی انجام می‌شود و در پایان منجر به افزایش بینش مسائل و مشکلات میان فردی و مهمتر از همه افزایش خودشناسی و درک بهتر نوعروسان از زندگی زناشویی می‌شود.

بهرامی‌خشنود با بیان اینکه 95 مورد کمک‌هزینه تهیه جهیزیه نیز از ابتدای سال به نوعروسان زیرپوشش ارائه ‌شده است گفت: در این زمینه 271 میلیون تومان و تعداد 21 مورد نیز هدیه ازدواج فرزند ذکور به خانواده‌ها پرداخت شده است.

وی افزود: کمترین میزان طلاق در خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد هستند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه