آخرین اخبار

29. بهمن 1397 - 11:35   |   کد مطلب: 27744
رئیس پارک علم و فناوری استان همدان گفت: 380 میلیون تومان تسهیلات برای واحدهای پارک علم و فناوری در سال جاری دریافت شده است.

به گزارش بهارانه، مجید کزازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه برای حمایت از واحدهای فناور در سال 97 بیش از 800 میلیون تومان تسهیلات مصوب کردیم اظهار کرد: 380 میلیون تومان از این تسهیلات دریافت شده و مابقی هم به زودی دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای امسال پارک بیش از 380 میلیون تومان بوده است افزود: این درآمد از راه کرایه واحدهای فناور، سود سپرده که در اختیار داریم و نظارت بر طرح‌ها به دست می‌آید.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با بیان اینکه برای سال جاری 3 میلیارد تومان اعتبار عمرانی و 2 میلیارد تومان اعتبار متوازن گرفتیم گفت: خرسندیم استانداری همدان همکاری خوبی با پارک علم و فناوری داشته است.

کزازی با تاکید بر اینکه به واحدهای فناوری خدمات بازاریابی هم ارائه می‌دهیم ادامه داد: در این راستا تاکنون چهار جلسه با سرمایه‌گذاران برپا کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌ها خبر داد و افزود: این واحدها در دو نمایشگاه استانی و 12 نمایشگاه ملی شرکت کرده و کالاهایشان را ارائه کرده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان تصریح کرد: 34 شرکت دانش‌بنیان و فناور در نمایشگاه‌های استانی 35 شرکت دانش‌بنیان و فناور در نمایشگاه‌های ملی شرکت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان به خاطر مشکلات ارزی در نمایشگاه‌های خارج از کشور حضور نیافته‌اند بیان کرد: پارک در خصوص حضور در نمایشگاه‌های خارجی حاضر به همکاری است اما نیازمند همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری هستیم.

 کزازی یادآور شد: علاوه بر حمایت‌های خود از واحدهای فناور، از محل منابعی مانند بانک ملی و برخی صندوق‌ها در خارج از کشور نیز مبالغی را در اختیار واحدهای فناور قرار می‌دهیم و مبلغ یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان از منابع بیرونی اخذ و در اختیار واحدهای فناور قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 97 عناوین متفاوتی در زمینه فناوران برتر داشتیم به گونه‌ای که پنج واحد فناوری استان جزو 10 واحد برتر استان بوده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان با بیان اینکه در سال 97 بیش از چهار مورد از واحدهای فناور تبدیل به دانش‌بنیان شده‌اند اظهار کرد: بیش از 52 شرکت دانش‌بنیان داریم که امسال چهار شرکت به تعداد آن افزوده شده است.

وی به اهمیت بازاریابی در تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: شرکتی که در پارک مستقر می‌شود نخست به او مشاوره‌های لازم داده می‌شود تا رقبای خود را بشناسد و متناسب با نیاز بازار کالاهای خود را تولید کند.

کزازی به اهمیت حضور در نمایشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: نمایشگاه‌ها محلی برای جذب سرمایه‌گذار است، یکی از شرکت‌ها با حضور در نمایشگاه تهران موفق به عقد قرارداد 760 میلیون تومانی شده است.

وی از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی و روند ساخت پروژه در دست احداث ساختمان اصلی پارک در نزدیکی فرودگاه همدان خبر داد و گفت: فاز نخست این سایت با زیربنای 6 هزار متر مربع تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان تصریح کرد: اعتبار سالانه تعمیر و تجهیز تخصیص‌یافته به ساخت این ساختمان 300 میلیون تومان بود که امسال علاوه بر آن یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان دیگر برای تجهیز و محوطه‌سازی این ساختمان تخصیص یافته است.

 استقرار 165 واحد فناور در پارک علم و فناوری

وی بخش‌های این ساختمان را شامل بخش‌های اداری، ستادی، نمایشگاه دائمی، موتورخانه و 43 فضای استیجاری به منظور استقرار مجموعه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد دانست و افزود: مجموع پروژه نخست و دوم احداث ساختمان اصلی پارک علم و فناوری دارای 69 واحد است که شامل 19 واحد ستادی، هفت واحد خدماتی و 43 واحد استیجاری است.

کزازی یادآور شد: 6 فضا برای ایجاد کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و برپایی نمایشگاه دائمی دستاوردهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان با مساحتی بالغ بر 450 متر مربع در مرحله تکمیل فاز نخست ساختمان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه هم اکنون دارای پنج مرکز رشد مستقل، پنج مرکز نوآوری و پنج کانون شکوفایی هستیم اظهار کرد: در حال حاضر 165 واحد فناور مستقر و بیش از 54 شرکت دانش‌بنیان در استان همدان وجود دارد که از این تعداد 27 واحد در پارک مستقر هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان به مجموعه فروش ارزی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: مجموع فروش این واحدها 2 میلیون دلار بوده است.

وی تصریح کرد: 2 هزار نفر در مجموعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح استان زیر پوشش مدیریت پارک بوده و به صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت در مجموعه واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان ما مشغول به کار هستند.

کزازی با بیان اینکه امسال تسهیلاتی را از صندوق‌های خارج از پارک گرفتیم گفت: بیش از 130 میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی گرفته شده اما رقم بیشتری پرداخت شده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه