آخرین اخبار

29. بهمن 1397 - 12:38   |   کد مطلب: 27746
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان:
مرغ و گوشت نوروز همدانی ها به موقع تامین می شود
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: عید نوروز تقاضای مردم برای گوشت و مرغ بین 30 تا 50 درصد افزایش می یابد که با برنامه ریزی های صورت گرفته، نیاز بازار استان در این ایام به موقع تامین می شود.

به گزارش بهارانه، علیرضا شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با گرم شدن هوا و در آستانه فصل بهار نوع جوجه ریزی در مرغداری ها تغییر می کند و به دنبال آن تولید افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: به طور میانگین روزانه بیش از 100 تن مرغ در استان مصرف می شود که این مقدار در ایام عید نوروز تا 150 تن در روز افزایش می یابد.
شجاعی با بیان اینکه مرغداری های استان از چند روز پیش جوجه ریزی برای تامین مرغ شب عید را آغاز کرده اند، گوشت مرغ را جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز معرفی کرد.
وی روند تولید مرغ در هفته گذشته را خوب ارزیابی و عنوان کرد: این افزایش تولید در چند روز اخیر موجب کاهش هشت هزار ریالی هر کیلوگرم از این محصول در بازار شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان تاکید کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ بین 120 هزار تا 130 هزار ریال در استان عرضه می شود.
گفتنی است، مرغ مورد نیاز همدان علاوه بر استان از دیگر نقاط کشور شامل زنجان، مرکزی، شمال و مهاباد تامین می شود.
به گزارش ایرنا، رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان نیز در نخستین روز هفته جاری اعلام کرد که با توجه به تحویل نهادهای دامی با قیمت دولتی و افزایش تولید، نرخ مرغ در استان به تدریج کاهش می یابد.
جواد عاشوری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پس از جلسه ستاد تنظیم بازار پنجشنبه هفته گذشته، قیمت مرغ آماده طبخ از کیلویی بالا 140 هزار ریال به زیر 140 هزار ریال کاهش یافت.
وی پیش بینی کرد: قیمت مرغ آماده طبخ به هر یک کیلوگرم 115 هزار ریال کاهش یابد اما این کاهش تدریجی بوده و به یکباره رخ نمی دهد.
رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان گفت: بالا بودن جوجه ریزی و تحویل به موقع نهاده های دامی در کاهش قیمت مرغ تاثیر دارد.
عاشوری با بیان اینکه کمبود مرغی در همدان نداریم بیان کرد: به اندازه کافی جوجه ریزی صورت گرفته و به علت بالا بودن عرضه به نست تقاضا، تاکنون مشکلی در زمینه کمبود مرغ وجود نداشته است.
وی درباره توزیع مرغ تعاونی گفت: کمتر از یک هفته مرغ تعاونی کیلویی 130 هزار ریال با هدف تنظیم بازار توزیع شد که هم اینک توزیع مرغ دولتی متوقف شده است.
رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان گفت: روزانه 60 تن مرغ در این شهرستان مصرف می شود.
عاشوری با بیان اینکه مرغ زنده هم اینک کیلویی 105 هزار ریال به فروش می رسد ادامه داد: یکسان سازی نرخ مرغ با برندهای مختلف از سوی فروشندگان رعایت می شود.
 

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه