آخرین اخبار

7. اسفند 1397 - 15:57   |   کد مطلب: 27792
مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان:
مدارس متخلف همدان به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند
مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: مدارس متخلف در حوزه بهداشت به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حسین خالقی‌مجد ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان همدان با بیان اینکه در منطقه اسلامشهر تمام فاضلاب به شبکه تصفیه منتقل شده جز کوچه «عقیل 42» اظهار کرد: به دلیل شیب این کوچه امکان انتقال فاضلاب وجود ندارد و راهکار این است معبری ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه با شرایط موجود به راحتی فاضلاب دپو شده که عملاً در اختیار سبزیکاران قرار می‌گیرد گفت:‌ باید شهرداری مجوز حفاری ایجاد معبر و انتقال فاضلاب را بدهد، ضمن اینکه اعتبار زیادی در خصوص جمع‌آوری فاضلاب نیاز داریم.

مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان افزود: 469 مدرسه با 537 شیفت در نواحی «یک» و «دو» و قهاوند فعال است که 103 هزار و 597 هزار دانش‌آموز را مدیریت می‌کنند.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال یک‌هزار و 11 مورد بازدید از مدارس انجام شده و مشکلاتی نظیر آب‌خوری، سرویس بهداشتی، روشویی، بوفه و ایمنی بعد از شناسایی به اداره آموزش و پرورش گزارش شده است.

خالقی‌مجد با بیان اینکه در بوفه مدارس ناحیه «یک» مشکلاتی وجود داشته نظیر مدرسه شهید رجایی شهر مریانج، صابریان استادان، فهمیده و سعدی روستای دهپیاز، زین‌العابدین منطقه اسلامشهر، نوبت «یک» و «دو» طیبه گفت: در مدرسه شهید حسن گروسی و مقصودی، شهید ثنایی منطقه صدف و... آموزش و پرورش ناحیه «دو» نیز مواد خوارکی غیرمجاز نظیر چیپس، نوشابه، سوسیس، سس مایونز و ژامبون توزیع می‌شد.

وی با بیان اینکه با این مدارس قصد رفتار قهری نداریم اما برخوردها اثرگذار نبوده است افزود: قصد داریم این مدارس را به گروه مدارس هدف منتقل کنیم تا اگر مشکل حل نشد به تعزیرات حکومتی معرفی شوند.

مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه به ازای 40 دانش‌آموز نیاز به ایجاد یک سرویس بهداشتی است خاطرنشان کرد: برخی از مدارس فاقد این امکان هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تحصیلی دو تا سه نوبت از مدارس بازدید شده است گفت:‌ برخوردها در آموزش و پرورش قهاوند بازخورد خوبی داشته اما در نواحی «یک» و «2» چنین اتفاقی نیفتاده است.

خالقی‌مجد با اشاره اینکه سال گذشته چهار گروه سلامت و امنیت غذایی تشکیل شد اما امسال تاکنون به پنج جلسه رسیده است افزود: سال گذشته این کارگروه 33 مصوبه داشت و امسال در چهار جلسه به 50 مصوبه رسیده است.

وی با بیان اینکه از مصوبات سال 96، 29 مورد اجرا و یا در حال اقدام است گفت: امسال 47 مصوبه تحقق یافته و تنها سه مورد اجرا نشده است.

مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه امسال در حوزه کانون محلات سلامت مصوباتی به ثبت رسیده است افزود: سال گذشته در حوزه تغذیه سالم دو مصوبه و امسال پنج مصوبه تصویب شده است.

وی با بیان اینکه امسال در حوزه سلامت آب مصوبات خوبی ثبت شده است گفت: امسال در حوزه مدیریت فاضلاب پیگیری‌های زیادی شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه