آخرین اخبار

8. اسفند 1397 - 11:29   |   کد مطلب: 27794
مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: دستگاه تعلیم و تربیت به دنبال تحقق مدرسه محوری است.

به گزارش بهارانه، به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در مراسم تجلیل از آموزگاران شهرستان بهار با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: اسلام به عنوان سرآمد ادیان الهی به دنبال رفع تبعیضها و بی عدالتی ها و از بین بردن بنیان برتری طلبی قومی، نژادی و زبانی بوده است.
پورداود با بیان این که در دین مبین اسلام گرامی ترین افراد نزد خداوند با تقواترین آنهاست، افزود: هدایت تشریعی که عام و گسترده است به گروه خاص اختصاص ندارد و هر کس می تواند در مسیر الی الله حرکت کند.
وی با اشاره به نقش برجسته زنان در اجتماع و تربیت افراد، اظهار کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد نقش آفرینی بیش از پیش بانوان در عرصه های مختلف هستیم.
پورداود در ادامه با اشاره به طرحهای آموزش و پرورش، گفت: امروز میثاقنامه دستگاه تعلیم و تربیت، سند بنیادین است که موضوعاتی چون هویت، حیات طیبه و مدرسه صالح به خوبی در آن آمده است.
وی سند تحول بنیادین را نقشه راه آموزش و پرورش خواند و خاطرنشان کرد: بر اساس چرخش تحول آفرین سند، ما باید از وضع موجود به سمت وضع مطلوب حرکت کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مدرسه محوری را از جمله اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت ذکر کرد و افزود: تفویض اختیار و تمرکز زدایی باعث می شود تا جایگاه مدرسه به عنوان کانون تعلیم و تربیت ارتقا یابد.
وی با اشاره به نظام تضمین کنترل کیفیت مدارس،گفت: این طرح به دنبال آن است که هر آموزشگاه در بازه های مختلف زمانی ۳، ۶ و ۹ ماهه متناسب با شرایط و امکانات موجود خود مورد ارزیابی قرار گیرد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه