آخرین اخبار

10. اسفند 1397 - 14:07   |   کد مطلب: 27804
معاون امور عمرانی استانداری همدان خبر داد
اولویت‌بندی جذب سرمایه‌گذار در مناطق گردشگری
معاون امور عمرانی استانداری همدان از ایجاد اولویت‌بندی جذب سرمایه‌گذار در مناطق گردشگری خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری حقوقی در منطقه گردشگری قلندرسیاه تویسرکان مشکلی ندارد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمودرضا عراقی ظهر امروز در کارگروه تخصصی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان اظهار کرد: برای شناسایی مناطق نمونه گردشگری باید در کنار سازمان میراث‌فرهنگی یک مشاوره مادر وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اولویت‌بندی جذب سرمایه‌گذار باید با شاخص معین در مناطق گردشگری ایجاد شود، افزود: مشاوران طرح جامع گردشگری باید علاوه بر پای کار بودن بتوانند پاسخگوی بسیاری از مسائلی که نیاز به مشاوره تخصصی هستند، باشند.

معاون امور عمرانی استانداری همدان در خصوص تعیین منطقه گردشگری قلندرسیاه در تویسرکان گفت: سرمایه‌گذاری در این منطقه از نظر حقوقی مشکل ندارد.

وی ادامه داد: برای توسعه استان همدان در بخش گردشگری باید مشاوره مادر داشته باشیم چراکه آنچه با خردجمعی در ذهن متخصصین گردشگری استان راهبردی می‌شود می‌تواند به برنامه تبدیل شود.

عراقی با اشاره به اینکه از وظایف ذاتی سازمان میراث‌فرهنگی این است که برنامه‌ها با اولویت تعیین تکلیف شود تا اثرگذار در راستای گردشگری صورت گیرد، خاطرنشان کرد: اقدامات شاخص گردشگری نباید در کارهای روزمرگی گم شود چراکه پرداختن به آن حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های زیادی در میراث‌فرهنگی برای پیشبرد ظرفیت گردشگری استان در حال انجام است، تصریح کرد: در توسعه فرودگاه همدان و نشست و برخاست هواپیما در استان مشکلی نیست اما باید برای ایجاد ظرفیت و جذب مسافر برنامه داشته باشیم و باید بخش خصوصی از نظر فرهنگی روی این مسأله کار کند.

معاون امور عمرانی استانداری همدان با اظهار خرسندی از اینکه از 20 اسفندماه قطار همدان- تهران با سرعت130 کیلومتر راه‌اندازی می‌شود گفت: از زمان حرکت قطار تا رسیدن به مقصد سه ساعت در حال حاضر مقصد همدان به تهران زمان می‌برد که این زمان در ماه‌های آینده با سرعت 160 کیلومتر به دو ساعت ارتقا می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه رویدادها و برنامه‌های نرم‌افزاری در حوزه گردشگری می‌تواند اثرگذار باشد، افزود: رویداد 2018 توانست همدان را جزء برندهای مطرح در جهان و کشور مطرح کند به طوری که برندسازی لالجین به عنوان شهر جهانی سفال توانست ثبت شود.

عراقی در پایان خاطرنشان کرد: اولویت توسعه استان براساس تاکیدات استاندار گردشگری است که باید در این زمینه برنامه مشخصی داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه