آخرین اخبار

16. اسفند 1397 - 11:49   |   کد مطلب: 27843
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تجهیز و نوسازی ۱۴ هزار و ۸۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان همدان با هدف مصرف بهینه منابع آب و خاک خبر داد.

به گزارش بهارانه، منصور رضوانی جلال، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،گفت: در این کمک  منابع آب و خاک برای آیندگان حفظ  می شود و علاوه بر آن میزان برداشت محصول از این اراضی تا چند برابر پیش از تجهیز و نوسازی افزایش یافت.

وی همچنین از اجرای عملیات آبخیزداری درسطح ۲۷۵ هزار هکتاراز اراضی استان خبر داد و افزود: به منظور افزایش کیفی محصولات کشاورزی ایجاد ۸  مجتمع تولیدی، ایجاد ۱۰ کشتارگاه صنعتی دام و طیور، توانمند سازی، حفظ و ایجاد و توسعه بیش از ۵۰۰ تشکل در بخش کشاورزی را داشته ایم.

رضوانی جلال با اشاره به ساخت و بهسازی  هزار و ۱۵۸ کیلومتر کانال آبرسانی اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی، احیاء و مرمت ۶۶۸   رشته  قنوات و ایجاد ۱۰  سدخاکی،  ۱۰  آب بندان،  ۱۶۲ استخر ذخیره آب  و ۱۰۷ بند انحرافی هم برای تامین بهتر آب و مصرف بهینه از منابع آبی انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی به دلیل ایجاد امنیت غذایی از مهمترین بخش‌های اقتصادی هر کشوراست، ادامه  داد: امکانات زیر بنایی از مهمترین عوامل تولید است که می‌تواند نقش بسزایی در حفظ منابع پایه از جمله آب و خاک، بهره برداری  بهینه از این منابع، انسجام و یکپارچگی خدمات رسانی و کاهش هزینه‌های تولید داشته باشد.  

وی گفت: در این مدت برای حمایت از کشاورزان و کمک به آن‌ها ۷۳ شرکت تعاونی تولید روستایی در استان تشکیل شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه